Wpis z mikrobloga

@PiccoloGrande: tak, ale IMO roznica nie jest az tak duza na niekorzysc parterowki, drozej dach, fundament ale z kolei z domu z poddaszem dochodza schody, kartongipsy na skosy, przydaloby sie troche wiecej powierzchni po podlogach bo pokoje ze skosami mniej funkcjonalne niz proste. Tak więc pewnie parterowka troche tylko drozsza, ale o ile przyjmeniejsza w uzytkowaniu.
@PiccoloGrande: nie powiedzialbym ze jest wyraznie tanszy lub drozszy, po prostu koszta inaczej się rozkładają. Ja poszedłem w parterówkę bo wczesniej mieszkałem w szeregowcu i mialem dosyc schodów, poza tym wszedzie robot sprzątający wjedzie teraz :P A tak na poważnie to też łatwiej zaizolować strop i mieć nieocieplone poddasze do przechowywania gratów
@PiccoloGrande: Na podstawie kilkunastu projektów o podobnej powierzchni mogę Ci odpowiedzieć jedno: "to zależy" ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak masz działkę ze spadkiem to dużo taniej wychodzi z poddaszem bo koszty prac ziemnych są sporo mniejsze. Tak jak koledzy wspomnieli przy poddaszu masz dodatkowy strop, schody, skosy - więc grosik do grosika i się zbiera. Ale do sedna przy normalnych warunkach dom z poddaszem wychodzi taniej o
@PiccoloGrande: różnie można do tego podejść wszystko zależy od tego co chcesz uzyskać. Wiązary mają niebagatelny atut szybkości wznoszenia no i to że same mogą pełnić rolę podpory sufitu. Inna opcja na niewykonywanie tradycyjnego stropu to np zrobienie tylko belek w miejscach gdzie będą potrzebne pod podpory dachu a przestrzenie pomiędzy wykonane z lekkiego stropu drewnianego. Masz mnóstwo rozwiązań wszystko zależy od kreatywności Twojego projektanta