Wpis z mikrobloga

Ostatnio zrobiłem sobie wyprawę do Rossmanna koło 11 i zapomniałem o tych #!$%@? godzinach dla seniora.

Sklep zupełnie pusty, zdążyłem wziąć z półki to czego potrzebowałem, i nagle do mnie kasjerka krzyczy, ze są godziny dla seniorów i ona mnie nie obsłuży.

Ja do niej na to, że żaden problem i poszedłem do kasy samoobsługowej. Skasowałem zakupy, powiedziałem do widzenia i wróciłem do domu.

#takbylo #covid19 #pandemia #koronawirus #restrykcje #bekazpisu
  • 46
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Chuseok: gdzieś tam czytałam, że zakaz obsługi, więc o ile kasa się nie zatnie na przyprawie albo nie będzie chciała sprzedać alkoholu bez autoryzacji to nikt nie powinien się czepiać takiej formy zakupów. Generalnie było to dosyc legitne opracowanie, z przywołaniem tych super rozporządzeń itd., więc wyglądało wiarygodnke - ale nie weryfikowałam tego, więc nie wiem na ile to prawda, a jeśli prawda to nie wiem czy to wciąż aktualne
@lab_rat: z tymi godzinami to różnie bywa. W weekend zrobiłem normalnie zakupy w piekarni ok. 11. W marcu / kwietniu jak to się wszystko zaczynało, też bez problemu mnie obsłużyli w osiedlowym sklepiku.
@alxnr: pomieszało mi się, to nie był weekend tylko normalny dzień roboczy. O tym, że nie obowiązują w weekendy to wiem, ale pamiętam, że w głowie układałem już plan poproszenia kogoś z kolejki o kupienie mi chleba ;)
No właśnie, jest zakaz obsługi czy zakaz przebywania w sklepie? Bo jeśli to pierwsze to można normalnie sobie w kasach samobosługowych robić zakupy.


@Chuseok: wg strony rządowej
w sklepach nie mogą przebywać osoby poniżej 60 roku życia. Co jest oczywiście głupie, bo obsługa musiałaby być powyżej 60+.
https://www.gov.pl/web/koronawirus/informacje-dla-seniorow

Od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 12:00 w sklepie, drogerii, aptece oraz na poczcie mogą przebywać wyłącznie osoby powyżej 60. roku