Wpis z mikrobloga

Ostatnio zrobiłem sobie wyprawę do Rossmanna koło 11 i zapomniałem o tych #!$%@? godzinach dla seniora.

Sklep zupełnie pusty, zdążyłem wziąć z półki to czego potrzebowałem, i nagle do mnie kasjerka krzyczy, ze są godziny dla seniorów i ona mnie nie obsłuży.

Ja do niej na to, że żaden problem i poszedłem do kasy samoobsługowej. Skasowałem zakupy, powiedziałem do widzenia i wróciłem do domu.

#takbylo #covid19 #pandemia #koronawirus #restrykcje #bekazpisu
  • 46
  • Odpowiedz
  • 3
@sasik520 to tak, też parę razy udało mi się wejść do sklepu na tygodniu około 11 ale tylko dla, że jestem stałym bywalcem mojej żabki i kasjerka mnie zna. Małe sklepy też wpuszczają "nielegalnie", bo mają spore straty w tych godzinach - młodzi wejść nie mogą a starzy nie chcą xD
  • Odpowiedz
@lab_rat: ja tak samo zapomniałem (w tych godzinach i tak praktycznie nigdy do żadnego sklepu nie chodzę i to chyba pierwsza "próba" od początku pandemii haha), i też było to w Rossmannie. tylko ja nawet nie zdążyłem dobrze nogi postawić i już mnie namierzyli. minus, że musiałem wtedy do domu wrócić (też 11), poczekać i iść znowu. co prawda daleko nie mam, bo jakoś 7 minut z buta ale mógłbym
  • Odpowiedz
No właśnie, jest zakaz obsługi czy zakaz przebywania w sklepie? Bo jeśli to pierwsze to można normalnie sobie w kasach samobosługowych robić zakupy.


@Chuseok: wg strony rządowej
w sklepach nie mogą przebywać osoby poniżej 60 roku życia. Co jest oczywiście głupie, bo obsługa musiałaby być powyżej 60+.
  • Odpowiedz