Wpis z mikrobloga

@Formbi: No jakby faszyści odwoływali się w swojej retoryce do kapitalizmu (czemu sam zaprzeczyłeś), to może miałbyś trochę racji
  • Odpowiedz
@Priya: Fałsz jest akurat lewakiem, ale faszyści też się odwołują do kapitalizmu, vide «a»kapki czy korwiniści. I nie zaprzeczam niczemu, bo powiedziałem że niektórzy faszyści udają socjalistów.
  • Odpowiedz
@Shmoikel: Gdy Radzieckie wojska stanęły nad Wisłą były wyczerpane operacją Bagration. W takim stanie nie nadawały się do kolejnego natarcia. Oczywiście upadek powstania był na rękę Stalinowi, ale twierdzenie, że nie pomógł powstańcom przez same względy polityczne to bzdura.

Catherine Merridale w książce "Wojna Iwana" opisuje to tak:

Ludzie Rokossowskiego prawdopodobnie nie byli w stanie pomóc Warszawie w sierpniu 1944 roku, a Stalin nie dałby rady zdobyć nowych rezerw. Cały
  • Odpowiedz
@knur3000: Ale ból dupy wywołałeś. Jakby tekst nie był celny, to nie byłoby odzewu. Naziołki i reszta bazarowych "patriotów" nie może znieść faktu, że służą Putinowi.
  • Odpowiedz
@Priya Ja wiem że liderzy Konfy ostatnio kompromitują się w rozmiarach wręcz gargantuicznych, ale naprawdę doszukiwać się aż tak głęboko jakichś dziwnych powiązań? XD

Co, wyzwolenie stolicy to był błąd? Powinni zrobić kółko i zostawić Warszawę w spokoju żeby się tam nazizm swoją drogą rozwijał? Co to #!$%@?, poligon doświadczalny? :D No chyba że jedynym wartym świętowania wydarzeniem związanym z Warszawa w okresie II WŚ było powstanie, robione na już, bez
  • Odpowiedz
@blackfriday: w skrócie w 3 rzeszy uznawano, że słowianie to podludzie zajmujący przestrzeń życiową niemieckiej rasy panów. W ramach general plan ost planowano wymordować 80% Polaków, pozostałe 20% miało stać sie niewolnikami, których wiedza ograniczała sie do podstawowych działań matematycznych, pisania i czytania.
  • Odpowiedz
liderzy Konfy ostatnio kompromitują się w rozmiarach wręcz gargantuicznych


@Danicen: Poproszę o przykłady, najlepiej z sejmowych głosowań.
  • Odpowiedz