Wpis z mikrobloga

@blackfriday: Chorwaci nie zamieszkiwali planowanej przestrzeni życiowej, Ukraińcy( robili za pożytecznych idiotów) mieli wedle general plan ost zostać wysiedleni za Ural z niedobitkami Rosjan
  • Odpowiedz
a nie prowadzi? Czy według ciebie obrazek z lewakiem ma świadczyć o tym, że Konfederacja nie powiela narracji Putina?


@Bover: Nie prowadzi. A obrazek z lewakiem ma świadczyć o tym, że poseł Lewicy powiela narrację Putina
  • Odpowiedz
@Priya: to duża ciekawostka, jeśli jest ktokolwiek, kto nie widzi powielania putinowskiej narracji przez Konfederację (już w samym programie) i jej poszczególnych członków. Miło mi poznać tak szczególnego człowieka, pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@kywmn: @Priya: ale gość ma rację, daleko bardziej szkodliwe jest nawoływanie przez wszystkich członków partii do wyjścia z UE niż wpisy jakiegoś człowieka z lewicy. To co mówił wilk na temat Białorusi czy Korwin na temat szkolenia snajperów z Majdanu jest bardzo szkodliwe i idealne dla celów propagandy rosyjskiej.

@Priya: no dobra ale pokaż mi gdzie jest kłamstwo albo manipulacja we wpisie tamtego człowieka.
  • Odpowiedz
@Morderczy_Morszczuk: Nie zgadzano się na korzystanie z sowieckich lotnisk - dopiero w połowie września udzielono zgodę na przeprowadzenie operacji Frantic VII która odbyła się zbyt późno by mieć jakiekolwiek znaczenie.

Natomiast jak chodzi o ostrzał artyleryjski to wystarczyło przerzucić kilku obserwatorów i radiostacji, aby ostrzał artyleryjski był precyzyjny.

Tak samo Sowieci mieli możliwość unieszkodliwić lotnisko na Okęciu, na którym stacjonowało bodajże tylko 6 sztukasów, co jednak było wystarczającą siłą by
  • Odpowiedz
@AecjuszOstatniRzymianin1:

Nie zgadzano się na korzystanie z sowieckich lotnisk - dopiero w połowie września udzielono zgodę na przeprowadzenie operacji Frantic VII która odbyła się zbyt późno by mieć jakiekolwiek znaczenie.


No tak. O nie zgadzaniu się na alianckie zrzuty nie może być jednak mowy. W sumie znasz może jakieś konkretne wyliczenia o wpływie zakazu lądowań na Radzieckich lotniskach na ilość zrzuconego sprzętu? Coś w stylu "Alianci zrzuciliby 2x więcej zasobów gdyby Sowieci z nimi współpracowali". Bo z tego co pamiętam samoloty na lotniskach miały zabierać bomby (a nie kolejne partie sprzętu), żeby bombardować tereny niemieckie w drodze powrotnej. Pytam z ciekawości, bo nigdy nie widziałem takich
  • Odpowiedz
@Morderczy_Morszczuk: Zrzuty prowadzone z bazy lotniczej z Brindisi z racji tego że były wykonywane na granicy zasięgu, bez wsparcia myśliwców odbywały się nocą w zespołach liczących 12-14 bombowców. Natomiast operacja Frantic VII przeprowadzona za dnia, z osłoną myśliwską, liczyła 112 bombowców, więc jedna wyprawa z lądowaniem w ZSSR równa się dziesięciu misjom przeprowadzonym z terenu Włoch. Jako ciekawostkę mogę dodać że samoloty latające z Włoch były atakowane także przez sowiecką
  • Odpowiedz