Wpis z mikrobloga

Ło kuźwa, chciałem umówić syna na wizytę do kardiologa dziecięcego na nfz i dostałem właśnie maila że w przychodni którą wybrałem nie ma już terminów na 2021 a na 2022 jeszcze nie prowadzą zapisów xD w styczniu 2021 nie ma już terminów na cały rok ¯_(ツ)_/¯ podobnie jest w kolejnej przychodni a więcej znanych mi opcji jeżeli chodzi o kardiologa dziecięcego na nfz w moim mieście nie ma. I taki dziad terlecki #!$%@? w telewizji że polska służba zdrowia jest jedną z najlepszych w europie () oczywiście będzie trzeba załatwiać prywatnie jak wszystko w tym kraju z dykty.
#nfz #sluzbazdrowia #bekazpisu
  • 63
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Nathan89: Składki na NFZ opłacasz aby w momencie zagrożenia życia dostać ratunek, by w wypadku choroby przewlekłej dostać pomoc jak już dostaną wszyscy w kolejce albo w wypadku nowotworu dostać jakiś tam stary lek który akurat jest refundowany. A nie po to by robić specjalistyczne badania kiedy akurat jest ci wygodnie, pacjenci wymagający takich badań w trybie pilnym mają je na następny dzień lub tydzien. Za gówno składki w Polsce są
@dr_Batman tak tak - wizyta na drugi dzień xDDD weź sobie poczytaj co tutaj piszą ludzie i jakie dostają terminy na pilnych skierowaniach bo to są realne sytuacje a nie Twoje teoretyczne wysrywy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Nathan89: JA nie muszę czytać JA z tym PRACOWAŁAM. W górnośląskim centrum zdrowia dziecka, wiem dokładnie jakie są tryby lepiej niż cała ta ława oburzonych. Teraz w przychodni, jak mam pacjenta który naprawdę potrzebuje teraz pilnie to sama ustalam terminu, sama kontaktuje się z docelowym lekarzem. Termin oczekiwania na planową koronarografie kilka miesięcy, naprawdę pilnie? Rano mam pacjenta wieczorem jest już po korono i ma wstawiane bajpasy. Oczekiwanie na chirurga dziecięcego
@dr_Batman wymieniłaś sytuacje które potwierdzają że w nfz tylko gasi się pożary i na szybko mogą sie dostać osoby których stan jest kiepski i wymagają natychmiastowej reakcji. Dla ludzi którzy mają objawy trochę lżejsze albo ktoś uzna że jeszcze trochę pociągną terminy są bardzo odległe. O profilaktyce już nie wspominam. Rozumiem że pracujesz/pracowałaś w nfz ale dla normalnego pacjenta czekanie rok albo kilka lat na wizytę to nie jest normalna sytuacja. Przez
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Nathan89: Tak, bo jak mówiła publiczna ochrona zdrowia to publiczna ochrona zdrowia, a nie badania i konsultacje na życzenie. Na szybko mogą się dostać osoby które naprawdę potrzebują. Nauczyłam się że dla "normalnego", a raczej przeciętnego pacjenta normalna to jest histeria, hipochondria, nie słuchanie lekarzy, diagnozowanie się przez internet i domaganie się wszystkiego na pilnie bo on natychmiast potrzebuje pomocy bo go od zeszłego tygodnia dupa boli. 90% mojego czasu i
@rebahr: jak przestaniesz zarabiać, to #!$%@?, nie masz ubezpieczenia - ale znów; #!$%@? to obchodzi, że płaciłes np. 15 lat składki zus i w tym czasie byłeś dwa razy na chorobowym.
@dr_Batman wyśmiewasz ludzi którzy diagnozują się w internecie a sugerujesz mi zdiagnozowanie syna na wykopie? No proszę Cię. Po drugie piszesz że ludzie sami się diagnozują i nie słuchają lekarzy a jak dostałem skierowanie od lekarza (za którym nie latałem tylko sam sugerował konsultację kardiologiczną) to niby mam potwierdzać jego słuszność? Czy to nie jest właśnie podwarzanie autorytetu lekarza i próba robienia "po swojemu"? Sorry ale to jest hipokryzja.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Nathan89: Czy wyśmiewam? Nie, czy pisze ironicznie bo awantury od takich ludzi mam 10 razy dziennie cały dzień, cały tydzień? Tak.

Ja żadnej diagnozy nie sugeruje, ale jak się robi aferę wypada podać rzetelnie wszystkie informacje. Np mój syn potrzebuje pilnie wizyty bo ma wadę zastawkową, albo podejrzenie kardiomiopati. Wtedy historia jest do ocenienia jako bulwersująca niż np lekarz zalecił na wszelki wypadek wykluczenie czegoś tam w trybie planowym. W jednej
@dr_Batman czyli nadal sugerujesz że po otrzymaniu skierowania powinienem zweryfikować jego słuszność... no masakra. Jeżeli lekarz wysyła mnie z dzieckiem do kardiologa to próbuję umówić się na wizytę a nie pytam ludzi na wykopie czy lekarz ma rację. Terminy ponad roczne świadczą o dużej patologii w nfz. Tyle mam do powiedzenia i konczę te bezsensowną dyskusję.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Nathan89: Tak myślałam, jakby lekarz uważał że to jest pilne to byś się dowiedział że to jest pilne, miałbyś napisane na skierowaniu że jest pilne. Na środku u góry, dużą, ciało pozytywną czcionką. Czyli tak masz wizytę planową. Proszę to definicją trybu planowego: BADANIE W UMÓWIONYM TERMINIE, OCZEKIWANIE NIE STANOWI ZAGROŻENIA DLA ZDROWIA I ŻYCIA. I przestań robić aferę z dupy tylko sprawdź na NFZ gdzie są szybsze terminy i grzecznie