Wpis z mikrobloga

Mirki z #grafika #3d #3dsmax #blender
Chcę zacząć bawić się z modelowaniem własnych packshotów, ewentualnie jakieś mockupy i moje pytanie brzmi:
W jakim programie najlepiej zacząć ową przygodę?
Brałem pod uwagę Blender i 3Ds Max.
Tego ostatniego troszkę liznąłem, ale jakie są wasze opinie?
  • 35
@kocham_jeze: właśnie siedzę w pracy i modeluje rzeczy i robie packshoty w 3ds maxie, jestem na wypowiedzeniu i nowa praca będzie polegała na siedzeniu i modelowaniu rzeczy w 3ds maxie.

Chcesz się bawić, wybierz Blender, zasady robienia wizualizacji / modelowania są uniwersalne.
Chcesz rozwijac sie zawodowo wybierz maxa, to jest standard w Polsce w archviz / produkt rendering i to sie nie zmieni na razie.
@einz: Właśnie pracuje w zawodzie grafika i czasem brakuje mi dowolności w modelowaniu, prostych packshotow czy displayow. Wiec 3Ds max brzmi dobrze.

@AsymmetricGentleman: Moje „modelowanie” opierało się na sklejaniu modeli z GTA i robieniu własnych, spersonalizowanych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@loczyn: na #!$%@? ty powtarzasz że to martwy soft xddd 3/4 pracy w 3d w kraju to archiwiz, a 5/6 softu w archviz to max, sporadycznie blender. Z czym niby lepsza do packshotow miałaby być cinema?

3ds max umiera w wielu branżach, jego poziom zaawansowania względem nowoczesnych softów pozostawia wiele do życzenia, ale dalej jest standardem branży archiwiz i tak pozostanie jeszcze przez wiele lat.
na #!$%@? ty powtarzasz że to martwy soft xddd 3/4 pracy w 3d w kraju to archiwiz, a 5/6 softu w archviz to max, sporadycznie blender.

Chyba Ci się coś pomerdało, że 3/4 pracy w Polsce to archviz xD
Nie wiem czy jest tyle posad wizkowców ile osób zatrudnia np. CDPRed ;)

Z czym niby lepsza do packshotow miałaby być cinema?

Ma najlepszą wersję Octane, mography, ,rozbudowane nurbsy, jest prosta, łatwa i
tych ofert jest tu garstka ale w kazdej przewija sie 3ds max a nie cinemka, no ale wiadomo, max martwy soft.


@einz:
Tak, pracuj.pl to dobre miejsce do obserwowania działań w branży ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale ogólnie tak, w Archviz to Max, ale tylko tam.
@loczyn: gdzie pracujesz, że nie ma w pipeline maxa? Max jest bardzo przyjemny do nauki 3d modellingu z podstawowego powodu: jest softem z UI w pełni wzrokowym do opatrzenia. Nie widzę powodu by kopać się z UI 'rekinów 3d' jak uczę ludzi poprawnej topografii.
@loczyn: niech sie chłop uczy pod gamdev, dostanie za dwa lata prace w cdpr za 4 klocki xD albo niech sie uczy cinemki, dostanie za dwa lata prace w warszawie, albo niech sie najlepiej houdiniego uczy to za 4 lata dostanie prace w berlinie. Zajebiste tipy dla domoroslego grafika xD

Przepraszam, nie wiem gdzie sie szuka pracy dla grafikow 3d bo nigdy takowej nie szukalem. Ale tutaj tez wiekszosc ofert przewija
gdzie pracujesz, że nie ma w pipeline maxa?

W studiu postprodukcyjnym (coś jak Platige Image)

Max jest bardzo przyjemny do nauki 3d modellingu z podstawowego powodu: jest softem z UI w pełni wzrokowym do opatrzenia.

To zobacz jak przyjemnym jest UI Cinemmy. Kolorowo i masz listę wraz z logicznymi hierarchiami, a nie głupim stackiem.
https://cdn.lynda.com/course/86646/86646-637286123267626763-16x9.jpg

Nie widzę powodu by kopać się z UI 'rekinów 3d' jak uczę ludzi poprawnej topografii.

Max jest
loczyn - > gdzie pracujesz, że nie ma w pipeline maxa? 
W studiu postprodukcyjnym (c...

źródło: comment_1610463841zWVPnAPrD6hwuOwI7ON2AR.jpg

Pobierz
@AsymmetricGentleman: To nie jest ważne że do 3ds maxa i corony jest nawiecej tutoriali w sieci, to nie ważne że modelowanie w maxie nie jest niekomfortowe i pewnie tylko maya ma lepsze UI pod modeling, nie ważne że większość low entry lvl pracy w 3d jest zwiazanej z maksem. TO JEST MARTWY SOFT CZEGO NIE ROZUMIESZ XD
niech sie chłop uczy pod gamdev, dostanie za dwa lata prace w cdpr za 4 klocki xD

Już w Katowicach możesz dostać 8k, o stolnicy nie wspomnę.

albo niech sie uczy cinemki, dostanie za dwa lata prace w warszawie,

Zależy co chce robić, ja nigdy bym nie chciał wizek klepać. Jeśli kiedyś mnie życie dociśnie i trafię do wizek to uznam to jako klęskę ;)

albo niech sie najlepiej houdiniego uczy to
To nie jest ważne że do 3ds maxa i corony jest nawiecej tutoriali w sieci,

Ilość tutoriali jest mało reprezentatywna. Do Blendera jest najwięcej i co z tego?

to nie ważne że modelowanie w maxie nie jest niekomfortowe i pewnie tylko maya ma lepsze UI pod modeling,

Cinema 4D też ma lepsze. Blenderowcy mówią, że jak się nauczy skrótów to śmiga się lepiej jak w Maxie ;)

nie ważne że większość low
Przepraszam, nie wiem gdzie sie szuka pracy dla grafikow 3d bo nigdy takowej nie szukalem. Ale tutaj tez wiekszosc ofert przewija sie 3ds max.

https://pl.jooble.org/SearchResult?ukw=grafik%203d


@einz: btw zabawne bo kliknąłem dosłownie pierwsze ogłoszenie z tego linka:

https://pl.jooble.org/desc/3179363267197998781?ckey=grafik+3d&rgn=-1&pos=4&elckey=5061739045111936618&p=1&sid=-1637036915377692555&age=1096&relb=115&brelb=115?=48065.1454213545&scr=48065.1454213545&iid=7494694209500487303

a tam:
loczyn - > Przepraszam, nie wiem gdzie sie szuka pracy dla grafikow 3d bo nigdy takow...

źródło: comment_1610464243KXCHRcDuPd8d3zOvnVa3BI.jpg

Pobierz
@loczyn: dobra nie chce mi się z Tobą kopać. Tak 3ds max jest #!$%@?, słabo wspierany, brakuje mu sporo funkcjonalności. Nie, 3ds max nie jest martwy, nie jest złym wyborem i nie, studia z niego nie rezygnują. Tak, poważna praca w 3d to praca nie związana z maksem. Tak, 3ds max jest dobrym wyborem dla początkującego, da mu możliwości zawodowe, zwłaszcza gdy mówimy o kimś innym niż student który jest mobilny,