Wpis z mikrobloga

Ci pracodawcy to z chu... Spadli chyba. Przez koronawirusa straciłem pracę na magazynie. Od miesiąca dzwonię i wysyłam CV. Powiedzcie mi oszołomy kogo wy szukacie do pracy? Mam 30lat.Mam 10lat doświadczenia w pracy na magazynie, tyle samo lat doświadczenia w operowaniu wózkami, mam uprawnienia udt, wyższe wykształcenie. Widzę ogłoszenie, dzwonię to nie odbierają albo mówią żeby wysłać CV.oczywiscie nikt się nie odzywa. Po miesiącu pojawia się znowu takie same ogłoszenie że szukają magazyniera. Te ogłoszenia to są walki, żeby wyłudzić dane, czy co? Czy może wymaganie na magazyn macie takie że potrzebujecie 20letniego pracownika z40letnim stażem pracy, który będzie dopłacał za możliwość pracy. Jest mi przykro że we własnym kraju nie mogę znaleźć najprostszej pracy.
  • 376
@zongobongo co to ma do sytuacji OPa? Jakby napisał że nie ma studiów to zaraz by mądre głowy wymyśliły że to dlatego nie dostaje ofert. Studia na gównokierunku są niewiele warte ale odbierają chociaż argumenty takim wujkom dobra rada i januszom co nawet na miotle chcą mieć ludzi z wyższym. W normalnym kraju człowiek pracujący na magazynie z uprawnieniami nie musiałby w ogóle myśleć o tym czy potrzebne mu są studia. W
W naszym małym wielkim imperium jest to obligatoryjny wymóg do prawie każdej pracy.


@tomekruslan: Ale podpierasz to twierdzenie czymś konkretnym czy tak se pierdzielisz, bo Ci się wydaje? Pierwsze z brzegu ogłoszenie na magazyn w Amazonie:

Wymagane kwalifikacje:

Masz ukończone 18 lat

Możesz pracować zmianowo

Posiadasz umiejętność rozumienia pisanych i ustnych poleceń w języku polskim

Nie masz przeciwskazań do długiego stania/chodzenia

Choć nie wymagamy doświadczenia w logistyce, łatwiej będzie Ci zacząć
wyższe wykształcenie


@Krrakowianin1906: Tu jest pies pogrzebany. Nie lubia takich przyjmowac, bo szybko #!$%@? z takich miejsc, no i moga sie znac na prawie pracy itp itd. Sklam w CV tylko w druga strone, czyli ze skonczyles tylko liceum i elo. xD
@JohnShelby

to jest dlatego, że panie z HR udają że coś robią, czyli dają ogłoszenia, zapraszają ludzi na rozmowy, przeglądają CV potem udają, że kandydaci się nie nadają i od nowa to samo, bo jakby tak odrazu kogoś zatrudniły, to potem nie miały by co robić w pracy i mógłby podpaść u szefostwa.


Bo tak jest. Co miesiąc widzę, jak powtarzana jest oferta pracy z pewnego miejsca w pewnej wojewódzkiej stolicy. Baba
OP napisał że nie chce pracować w Amazonie. Zresztą mieszasz się w zeznaniach. Najpierw dyskredytujesz gówno studia a potem piszesz że nikt ich nie wymaga.


@tomekruslan: To mam Ci wkleić szereg innych ogłoszeń żebyś uwierzył, że nie tylko Amazon nie wymaga studiów do prostej roboty? Nie widzę tu sprzeczności w tym, że studia są (w dużej mierze) niewiele warte w Polsce, a tym że nikt ich nie wymaga na produkcji czy
Co rozwozi? I język potrzebny?


@Davidozz: Rozwozi zaopatrzenie do sklepów, języka nie zna oprócz paru słów (dzien dobry, dobrywieczor itd.) jezdzi w nocy tylko i zostawia towar w sklepach/marketach, a robi w firmie u polaka.
@krrakowianin1906 #!$%@?łeś strasznie tym, że było Ci wygodnie na swoim stanowisku. Jeśli pracowałeś na programach związanych z gospodarką magazynową to już dawno powinieneś uderzać w specjalistę magazynowego. Ludzie #!$%@?ą tutaj takie kocopoły, że szkoda gadać. Mam znajomych w Dino, którzy za latanie z kolektorem po magazynie wyciągają średnio 5k xD. Specjaliści biorą pewnie z 6/7k. Wykopki wiedzę o magazynach czerpią z januszexów gdzie nikt o zdrowych zmysłach nie pcha nogi. Ciężko mi