Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak pracodawcy zapatrują się na nieskończone studia? Czy jest w ogóle szansa na sensowną pracę bez papierka? Jestem na ostatnim roku, ale nie mam siły i chęci dociągnąć studiów, narobiło mi się za dużo zaległości, depresja jeszcze wszystko pogłębia. Nie mam żadnego doświadczenia zawodowego oprócz gównopraktyk. Jeśli mnie skreślą ze studiów, co mam wpisać w CV? Zostawić studia z dopiskiem, że nieukończone czy wykreślić całkowicie i mieć wielką lukę po liceum? Czy znacie kogoś, kto rzucił studia tuż przed końcem i wyszło mu to na dobre? Boję się, że będę miał siebie za kompletnego nieudacznika, ale od samego początku tylko się zmuszałem, a i tak nie miałem odwagi podjąć jakiejkolwiek decyzji i tak to szło, teraz już nie mogę wytrzymać. #studia #studbaza #depresja #praca #pracbaza #cv

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ffc167eda8d45000af9841f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 24
@AnonimoweMirkoWyznania: Co do pierwszego, pracodawcy się zapatrują tak, że nieukończonych studiów nie wpisujesz do CV, chyba że z adnotacją że musiałeś je przerwać bo zaoferowano Ci propozycję nie do odrzucenia w CERN albo Dolinie krzemowej.

Jak zacząłeś to skończ, przerwiesz teraz nie mając i tak innych perspektyw to tylko wkopiesz się w większy dołek i będziesz się dręczyć tym że niczego nie skończyłeś. Studia, nawet byle jakie często dają możliwość awansu
Czy znacie kogoś, kto rzucił studia tuż przed końcem i wyszło mu to na dobre?


@AnonimoweMirkoWyznania: rzuciłem na trzecim roku (gospodarka przestrzenna inż.), po tym jak zobaczyłem na praktykach zmęczonych życiem ludzi podczas pracy w zawodzie.

Trochę uratowało mi to życie, bo gdybym skończył studia, to zarabiałbym teraz 2600zł pracując w urzędzie i nienawidził swojego życia ¯\_(ツ)_/¯. Bezrobocie na przemian z rozwożeniem pizzy po rzuceniu studiów zmusiło mnie do myślenia. Zacząłem
OP: @AnonimoweMirkoWyznania: @dziczyznaa: Finanse i rachunkowość.
@Kaczuszkaa: @silence333: @Glimpse0fTheFuture: Szczerze mówiąc, gdybym rzucił teraz studia, poczułbym dumę, że w końcu to zrobiłem, co zawsze chciałem. Jednak wiem, że zaraz potem przekonałbym się, jak nic nie znaczę na rynku pracy. Problem też taki, że mnie nic nie interesuje, nie wiem kompletnie, co chcę robić w przyszłości, czuję się bardzo zagubiony. Egzaminy tuż tuż, a ja od października
OP: @ignis84: @QI-IQ: @aune8: @Kadej: Miałem nadzieję na komentarze typu: ,,Ja rzuciłem i w końcu siebie odnalazłem.", ,,Nie męcz się, jeśli tak się czujesz.", ale wychodzi na to, że rzucenie ich teraz jest faktycznie idiotycznym pomysłem, tylko co z tego, jeśli moje złe samopoczucie przykrywa wszystko i na samą myśl, że miałbym się teraz wziąć do nauki i zacząć pisać pracę, zbiera mi się na płacz i