Wpis z mikrobloga

zacznijcie przeliczać wynagrodzenia na bitcoiny albo akcje tesli, będzie to tak samo miarodajne jak to co na obrazku wyżej


@monter_wolter: chyba jednak nie, bo kupując elektronikę, pralkę, PS5, laptopa, telefon, samochód, wakacje, bilety lotnicze (!!!) to płacisz mniej więcej tyle samo co każdy mieszkaniec Europy, bo de facto płacisz w euro za to wszystko. Więc Polacy zubożeli przez ostatni rok i to jest fakt. Nie zubożało tylko polactwo co im
  • Odpowiedz
@JimNH777: bogacenie się lub zubożenie nie sprowadza się tylko do tego czy kupisz sobie plejstacje za 1999 czy 2099.

Zależności między walutami, inflacja w poszczególnych państwach i szereg innych czynników, które na to wpływają to o wiele bardziej skomplikowana sprawa niż Ci się wydaje.

Aluzje do Gomułki i polactwa przemilczę
  • Odpowiedz
@brakloginuf: Szkoda, że nie podajesz w Rupiach Indyjskich XD Albo w dolarach, wtedy by się nagle okazało, że wzrost jest ogromny.

Bo jesteśmy montownią europy, królestwem shared services - jeśli złoty pójdzie w górę to wodospad szekli z zachodu się skończy i znajdą sobie nowego parobka.


@monter_wolter: A przy okazji jednym z największych producentów w Europie. Chyba nie do końca zdajesz sobie sprawę z tego jak działa biznes,
  • Odpowiedz
bogacenie się lub zubożenie nie sprowadza się tylko do tego czy kupisz sobie plejstacje za 1999 czy 2099.


@monter_wolter: właśnie do tego się sprowadza - do siły nabywczej. Jeżeli miałem 26tys złotych oszczędności i dorzuciłem do tego kolejne 2 tys a nadal stać mnei na to samo co wcześniej (a nawet mniej bo w krajach strefy euro również jest inflacja) to jestem uboższy. Tu nie ma nic skomplikowanego.

I tak
  • Odpowiedz