Wpis z mikrobloga

@NoNameNoIdeaNoLife: Powieś rower na stojaku albo obróć do góry kołami, kręć śrubka i pokręć pedałami zmieniając biegi, robisz to do czasu aż będzie gładko przechodziło bez zgrzytów czy blokowan. Jak za Chiny ludowe nie da się ustawić to możesz mieć uszkodzona przerzutkę przez jakieś uderzenie czy coś
  • Odpowiedz
@NoNameNoIdeaNoLife: 2 srubki. Jedna reguluje spadanie lancucha z jednej strony, a druga z drugiej strony. Krecisz tym tak zeby w skrajnych pozycjach lancuch nie spadal za zebatke

Jak krecisz to widzisz, ze caly wozek sie przesuwa wzgledem kasety
  • Odpowiedz
@NoNameNoIdeaNoLife: Zdejmij łańcuch i precyzyjnie ustaw dolny i górny zasięg przerzutki jak jedzie pod kasetą. Potem zapnij łańcuch i tylko ci pozostanie delikatnie baryłką jak coś nie tak po środku kasety.
  • Odpowiedz
nie mam rozkuwacza


@NoNameNoIdeaNoLife: Psory myslałem, że masz łańcuch na spinki. Po prostu podałem ci najprostszy i najbardziej precyzyjny sposób na ustawienie przerzutek.

No to cofasz baryłkę do oporu i regulujesz by z jednej i drugiej strony ci łańcuch nie spadał i nie ''jęczał''.
Z kalkulatora biegów się dowiesz które biegi mają chodzić czysto, a które lekko trąc.
  • Odpowiedz