Wpis z mikrobloga

Dlaczego na vikop wszyscy litują się nad przedsiębiorcami, którzy dostali rządowe i samorządowe wsparcie jak nikt inny, a choćby ludzie z branży artystycznej, którzy musieli się przekwalifikować na np. kurierów, byli tu wyśmiewani, że w końcu się zajmą „pożyteczną robotą”?

Wczoraj ktoś mi to tutaj próbował tłumaczyć, że chodzi o „prąd i chleb” xD. Tak jak pisałem wczoraj, praca na przeżycie istnieje praktycznie wszędzie. Przedsiębiorców po prostu boli dupa, że są zmuszeni obniżyć pewien poziom i komfort życia.

Za 2800 opłacą rachunki i kupią chleb. Po prostu nie starczy im na ratę leasingową Bety i będą musieli ją zwrócić do salonu. Ich rata leasingowa nie jest ważniejsza niż zdrowie osób, którzy umierają dusząc się pod respiratorami. Dlatego przykro mi, ale tak jak reszta społeczeństwa, muszą zaakceptować fakt, że najważniejsza jest walka z epidemią a nie ich pieniążki.

Najzabawniejsze, że 90% osób, które głaszcze ich po główce, nigdy nawet nie prowadziło własnej działalności i leżą na bezrobociu albo robią u janusza xD to jest syndrom sztokholmski.

Dotarliśmy do momentu, w którym retoryka jakiegokolwiek jechania po przedsiębiorcach jest równa przyznaniu się do życiowej niezaradności, popierania SOCJALIZMU i wręcz NIE WYPADA XD, a gdybyście wiedzieli jak to wygląda od środka to byście się ugryźli w język.

Zresztą nawet patrzycie na to zjawisko z perspektywy pracowników, tylko nie chcecie widzieć. Zdecydowana większość polskich przedsiębiorców to - więksi bądź mniejsi - janusze wyzyskiwacze i niemiłosiernie bawi mnie ich skowyt oraz desperackie próby omijania przepisów. W końcu są do tego przyzwyczajeni, bo robią co mogą, aby #!$%@?ć państwo na paragonach i VAT-cie, a pracowników na wypłatach i nadgodzinach.

#antykapitalizm #neuropa #4konserwy #100otwartychbiznesow
Tywin_Lannister - Dlaczego na vikop wszyscy litują się nad przedsiębiorcami, którzy d...

źródło: comment_1610196386NlM6mglJDypUvtoAwpLcZs.jpg

Pobierz
  • 56
@kremowka2137: wykop to ku temu kiepskie środowisko. Mało kto pisze tu cokolwiek w pełni na serio i na poziomie. Prowokowanie emocji jest zbyt kuszące.

Aczkolwiek akceptuję krytykę. Jak postanowię napisać coś na poważnie to cię zawołam ʕʔ

@zsokiemowocowym: Żal mi małych i uczciwych. To nie o nich wpis. Zgadzam się z tobą odnośnie dużych korporacji.
@Tywin_Lannister: dziekuje! A znasz może jakieś strony gdzie można poczytać artykuły na poziomie o polskiej gospodarce? Mam wrażenie że internet jest opanowany przez partyjnych wojowników i finansowych prepersow którzy ciągle wróżą ze wszystko już zaraz jebnie.
@Tywin_Lannister: zobaczyłem ten obrazek i przypomniał mi się januszex w którym pracowałem jako młodzieniec. Robiliśmy takie metalowe ogrodzenia, koleś pod koniec miesiąca podjeżdżał swoją furą i ogłaszał że za nadgodziny nie zapłaci bo nie ma, ale następnym razem to się odkujemy i tak co miesiąc. Najlepsze było to że wszyscy widzieli że ma hajs, a skąd zapytacie, ano stąd że kupował mieszkania pod wynajem i brał chłopaków żeby przy remontach pomagali(
@Tywin_Lannister: Oni jakoś mają to we krwi, że są lepsi od innych pod każdym względem, ale w wywiadach to takie niewiniątka i rząd ich uciska i w ogóle zakładamy zbiórkę, szlachetne paczki itp.

„Na liście są aktorzy, ale również przedstawiciele świata biznesu.”

https://www.money.pl/gospodarka/zbigniew-grycan-wraz-z-zona-tez-sie-zaszczepili-przyjechali-i-skorzystali-niemal-od-razu-6594984533953344a.html

Zawsze będę powtarzać, że prywaciarz Janusz Biznesu to oszust i #!$%@?. W dupie ma jakąkolwiek przyzwoitość, liczy się tylko zysk. U niektórych jest dużo gorzej niż w Amazonie.
@Tywin_Lannister: to gdzie są sądy i ta cała praworządność, o która tak się walczy? Od 89 roku kto kombinuje i ma hasj ma w dupę społeczeństwo, czy to polityk, czy przedsiębiorca tzw. W miarę normalnym kraju na wyrok nie powinno się czekać z kilka lat.