Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#serwis #ekspresdokawy #saeco #philips #rtv #pomoc #pomocy #kawa
Czy ktoś tu zna się na ekspresach do kawy a konkretniej na ich serwisie/działaniu? Mam problem z ekspresem ze zdjęcia. Saeco Incanto HD8918. Słychać świst powietrza i widać gorącą parę od boku urządzenia, z tej strony co blok zaparzający, coś podobnego do jakiejś nieszczelności jakby przez co np spieniacz do mleka daje bardzo małe dawki, wręcz kapie tylko z niego... problem najbardziej widoczny i słyszalny tuż po zakończeniu parzenia kawy. Pojawiło się to w sumie nagle... Czy ktoś ma jakieś sugestie co się mogło stać?? Blok wyciągałem, wszystko na pierwszy rzut oka wygląda w porządku nie licząc skroplonej wody w jego okolicach której raczej tam nie powinno być...
  • 26
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kulek1981: gwarancji juz nie ma jakiś rok. Warto samemu rozkręcać i sprawdzać, nie ma tam żadnych drobnych części albo czegoś co się nie wysypie? Czy oddawać do jakiegoś serwisu? Tu gdzie blok jak wyciągnę blok to bok jest właśnie na śrubki i myślałem czy ich nie spróbować rozkręcić i zobaczyć ale nie wiem czego się spodziewać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kulek1981: spróbuję tu od boku rozkręcić, tu gdzie dysza od gorącej wody jest bo wydaje mi się ze w tych okolicach leży problem gdzieś. Bo z tyłu tez jest rozkręcane tak?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kulek1981: no właśnie przeglądałem i nie natrafiłem się :/ no nic, spróbuje jeszcze a jak nie to na poniedziałek się umówiłem do gościa to ogarnie tylko ze mam 40 km do niego i dlatego chciałem sam spróbować:) dzięki za pomoc
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@michal_gol: no no właśnie problem zaczal się nagle, nic nie rozbierałem w niedawnym czasie ani nic więc ewentualnie coś się uszkodziło... tak jakby w tym położeniu neutralnym się to dzialo tzn jak juz się skonczy zaparzanie najintensywniej wtedy to występuje... i część idzie na spieniacz ale mało i tylko w sumie malutki strumien jest zamiast normalnie tak jak powinno albo kapie wręcz tylko. Kawę zwykla normalnie jeszcze jakoś w miarę robi