Wpis z mikrobloga

jest jakiś poradnik dla nowych w krypto? albo dla takich, którzy -jak ja - zostawili świat kryptowalut na kilka lat?
po kilku latach widzę, że się dużo zmieniło. jakis hardforki były, jakieś zmiany w protokołach, nie ma już niektórych giełd, nie da się używać klienta fullnode

jakiej teraz używa się giełdy? jakiego teraz używa się portfela? Biance? mam kilkaset zł w btc na revolucie i stwierdziłem, że zapytam kolegów Mirków czy przenosić na jakiś portfel offline, czy trzymać na revolucie.
#bitcoin #kryptowaluty
  • 11
  • Odpowiedz
@dr__slim:

Dużo się nie zmieniło, Bitcoin to dalej Bitcoin :D
1) Hard forki nie dotyczą Bitcoina, w sensie to nie jego hard forki (to odgałęzienia, jak masz Bitcoiny z tamtego okresu to darmowy hajs)
2) Giełda najlepsza to Bitfinex
3) Można używać klienta Full Node
  • Odpowiedz
@jurekogorek666: to bardzoś głupi, wrecz podwojnie, ze wysnuwasz jakies wnioski ze jestem rok, nastepnie bedac od poczatku jak twierdzisz, i nie inwestując majac takie doswiadczenie rynku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dr__slim: na dzień dzisiejszy, jeśli chcesz sobie odkładać PLN w bitcoin to najlepiej przystosowana do tego jest giełda BitBay (mają najlepsze ceny w PLN). Rejestrujesz się, weryfikujesz konto (skan dowodu itp) i możesz kupować i wypłacać. Z giełdy zawsze wypłacaj do własnego portfela - jeśli nie chcesz inwestować jeszcze w hardware wallet (najbezpieczniejszy), to portfel na telefonie jest drugim najlepszym rozwiązaniem (teraz dobry jest BlueWallet).

To co masz na Revolucie
  • Odpowiedz
@Rohr: problem z revolutem jest taki, że jak wejdą forki to tracę alternatywne btc. a po ostatnim ATH było kilka forków i nawet coś tam wartości miały, więc przypuszczam, że teraz też tak będzie.
  • Odpowiedz