Wpis z mikrobloga

ŚWIAT JEST PEŁEN PARADOKSÓW, JAK W FILTRZE ODWRACAJĄCYM...

Choć może za bardzo #malenczuk nie znam poza odsłuchiwaniem płyt jego fanek w najbliższej rodzinie ale utkwiło mi coś z jego koncertu na który w "zastępstwie" na drugi bilet jedna z nich mnie jeszcze za tej kadencji sejmu zabrała ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Między swoimi kolejnymi utworami i nakreślaniem burzliwej historii życia i trudnych początków dostawało się równo ekoterrorystom a najrówniej faszystom, nacjonaluchom i oczywiście zatwardziałym prawackim mordercom #adamowicz , niszczycielom #kod ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Ale kiedy wspominał o znajomych i podziwianych przez niego muzykach ze wschodu, kiedy nakreślał swój risercz na temat ruskiej duszy i mentalności to powiedział jedną fajną rzecz, która mi utkwiła w pamięci. ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Czemu to ci mieszkańcy #rosja tak bardzo lubią przypisywać sobie wyjątkową duchowość? To swoje umoralnienie (pewnie ustabilizowane na tradycji ( ͡~ ͜ʖ ͡°) w porównaniu z tym zdegenrowanym zachodem . Wraz ze swoim ubogaconym, złożonym życiem wewnętrznym. No czemu? ( ͠° ͟ل͜ ͡°)

Bo to tylko pozory, są oni pod tym względem niczym puste, brzęczące dzbany. Lubią rozpowiadać o czymś czego w szarej rzeczywistości nie mają ani się tym w swojej masie wcale nie wyróżniają. (òóˇ)

Te wszystkie despotyzmy i bycie pod butem satrapów i tak doszczętnie przetrąciły im kręgosłup moralny. Kończy się to na gębie pełnej szczytnych frazesów, wołaniem za cieniami, za czymś co już przeminęło. ||

Może to by tłumaczyło per analogiam dlaczego w #polska jest jak jest. I to pomimo rządów ludzi tak bardzo kreujących się na prawicowo-gospodarczych partnerów konserwatywnych chadeków. ( ͠° °)

Pomimo tej całej historii zmagań o nie-podległość, samo-stanowienie i szczycenia się innowacyjnością rodaków (ale raczej jednostek, nie zbiorowości), ich bystrością i nie-złomnością. Wręcz wyprzedzaniem swoich czasów w porównaniu nawet z zacofanym okcydentem. Tych resentymentów i tej całej "moralnej wyższości", mesjanizmu i WielkoPolskiej chałwie dla zwyciężonych #przegryw .

¯\(ツ)_/¯ ( )

#przemyslenia #rozkminy #takaprawda #gorzkiezale #bekazpisu #polityka #filozofia #bekazprawakow #bekaznarodowcow #protest #rigcz #bekazpolakow #cebulandia #paradoks #postkomunistycznepanstwomafijne #patriotyzm #4konserwy #ruchosmiugwiazd #moralnosc
  • 1