Wpis z mikrobloga

#ankieta #inwestycje #inwestowanie #gielda #kryptowaluty #srebro #zloto
Jeśli mielibyście zainwestować +/- 400 zł miesięcznie to co by to było? Dodam, że nie byłaby to kwota której strata bardzo by was zabolała. Osobiście od jakiegoś czasu kupuję sobie co miesiąc ze 2/3 srebrne monety, bo raz - mam problem z oszczędzaniem i wiem że gdybym miał te pieniądze na koncie/w portfelu to bym je przejadł/wydał na głupoty, a tak żeby spieniężyć fizyczne srebro trzeba podjąć jakieś działania czego nie chce mi się robić ¯\_(ツ)_/¯, dwa - te monety po prostu ładnie wyglądają ()
2 dni temu kupiłem sobie XLM za kilka zł no i dziś w zasadzie tę kwotę podwoiłem i mogę sobie kupić za to drugą colę, więc oczywiście pojawiają się myśli by zamiast srebra kupować jakieś szitkojny i spekulować, albo może oprócz srebra część kwoty przeznaczać na taką zabawę... jeszcze muszę pomyśleć :D
Jaka byłaby wasza decyzja?

W co byś zainwestował około 400zł miesięcznie?

  • Srebro 8.0% (16)
  • Złoto 10.1% (20)
  • Giełda 31.7% (63)
  • Giełda ( akcje groszowe ) 15.6% (31)
  • Bictoin 23.1% (46)
  • Altcoiny 11.6% (23)

Oddanych głosów: 199

  • 20
@Kalafjoreg: Otwórz IKZE i tam wpłacaj. Za tu kupuj akcje spółek dywidendowych. Wpłacisz w rok 4800. Od tego masz ulgę 912 zł. W kolejnym roku, ulgę wpłacasz na IKZE i plus kolejne 4800. Mieścisz się w limicie wpłat, więc dostaniesz w kolejnym roku większy zwrot, który znowu wpłacasz. I tak do usranej śmierci( ͡° ͜ʖ ͡°) No i oczywiście, spółki wypłacają dywidendy, co też reinwestujesz. No i
@Czachaaa: Ciekawy wpis :D Kiedyś pamiętam kupiłem liska za 2zł/szt i sprzedałem chyba w okolicach 14zł, potem zapomniałem o tym i ostatnio poczytałem widząc że to coś urosło do 100, a teraz znów dno XD
@Relkin: @Czachaaa: Obecnie praca za minimalną i raczej będę chciał zrobić kurs na wózek, więc odkładanie 1k miesięcznie niebawem nie powinno być problemem tym bardziej, że pewne sprawy związane ze zdrowiem również obecnie pochłaniają jakąś część wypłaty, ale nie jest to studnia bez dna.
@Kalafjoreg: na krypto i alty jest najgorszy mozliwy momement z takimi groszami gdy btc pompuje a oplaty sieci eth sa po 50-200zl za transakcje XD Gdybys wszedl przed wakacjami to byly mozliwosci x100 przy oplatach po 70gr albo po prostu kupno po ~0.5 eth miesiecznie
@Kalafjoreg: wszystko jest względne. Złoto nie wiadomo czy przebije 2k, srebro poszło w górę razem ze złotem więc też nie wiadomo czy za chwilę nie będzie korekty. Akcje dla dywidendy to w obecnej sytuacji najlepsza opcja bo narazie większość akcji juz trochę urosła. Chyba że będziesz szukał perełek bo jest kilka które może dać zwroty po 100% w najbliższym roku. Altcoiny nawet te shity jak poznałeś trochę AT dają zarobić. Fakt
@Relkin: Ja myślę, że jemu chodziło o magiczne inwestowanie w siebie czyli "kup mój kurs za 1000zł, a dowiesz się jak zarabiać więcej". A z tego kursu dowiadujesz się bzdur jak to ktoś roznosił ulotki, a teraz sra pieniędzmi. XD
@Czachaaa: Tak jak Relkin pisze, te kursy to podnoszenie swoich kwalifikacji na rynku pracy. Wózki widłowe i inne uprawnienia, język obcy, może zakup jakiegoś sprzętu do swojego biznesu. Ogólnie to,
@Kalafjoreg: Po pierwsze bym zaczął odkładać pieniądze w walucie PLN/EUR/USD (możesz wszystko po trochu). Po drugie przestałbym #!$%@?ć za minimalna. Szukaj ofert typu ,,zatrudnie XXX do przyuczenia" ,,młodszy operator cnc itd" Po trzecie edukowałbym się . Jak już wszystko to będzie przynajmniej częściowo ogarnięte pobawiłbym się w inwestowanie. Oczywiście w sprecyzowanym wcześniej celu. Nie kupowałbym jakiś 1/10 oz monet . Srebro jak już po kilkadziesiąt sztuk bo pojedyncze monety możesz zabulić