Wpis z mikrobloga

Kiedyś, jak większość internautów, śmiałem się z debilnego rozwiązania ładowania Magic Mouse od Apple.
Ale zmieniłem zdanie gdy zacząłem jej używać.

2 miesiące ciągłego korzystania i poziom baterii spadł do 49 procent. Naładowanie do 100 zajęło około 15 minut.
Tak więc nie martwcie się - nie zostaniecie nagle 'z palcem w tyłku' bo się myszka rozładuje.

#apple #pc #pcmasterrace #macbook
ATAT-2 - Kiedyś, jak większość internautów, śmiałem się z debilnego rozwiązania ładow...

źródło: comment_1609866264OcNwwCkAZjCaJecrwcpKIu.jpg

Pobierz
  • 56
Mx master obsługuje gesty?


@Oastry: MX Master nie obsługuje gestów, ale ma dodatkowe przyciski na które możesz sobie zmapować akcje jak z gestów takie jak zmiana aktualnego pulpitu, wyświetlenie wszystkich okien etc. Dodatkowo MX ma najlepszą rolkę do przewijania w dwóch trybach (precyzyjnym i dynamicznym), dodatkowo ma boczną rolkę która nadaje się do przewijania np timeline w programie do montażu.

MX Master dodatkowo obsługuje do trzech urządzeń z plus funkcją przenoszenia
@Bratkello: no to nie widzę żadnych przewag tej co proponujesz, przyciski i rolki które funkcjonalności jednego panelu nie zwiększają w magic mouse. Zarówno szybko jak i wolno można przewijać pionowo i poziomo nie potrzeba do tego bocznego kółka, a wszystko zrobisz jednym palcem. Przewijanie na 2 prędkości mam w M705 do zabawy fajne, w praktyce rzadko się to przełączenie przydaje nawet w długich excelach. 3 urządzenia ciekawe, ale nie potrzebuje jednej
Dodatkowo MX ma najlepszą rolkę do przewijania w dwóch trybach (precyzyjnym i dynamicznym),


@Bratkello: akurat w myszkach applowych działa to wyśmienicie

MX Master dodatkowo obsługuje do trzech urządzeń z plus funkcją przenoszenia kursora pomiędzy różnymi komputerami (wraz z mini schowkiem


@Bratkello: a to akurat bardzo ciekawa opcja
Apple strasznie skopał sprawę z tym ze Magic Mouse i Keyboard nie obsługują sensownie wielu urzadzen. W czasach pracy zdalnej bardzo mnie to boli bo na jednym biurku mam służbowego maca i prywatnego mini i przełączanie boli. Co prawda jest hack z podłączeniem przez lightning które automatycznie paruje mysz lub klawiaturę ale do Logitecha to nie ma startu niestety.
Edit - używałem wiele myszek, w tym Magic Mouse, ale to MX Master jest najlepszy


@Bratkello: A próbowałeś Logitecha MX Vertical?
Funkcjonalnie chyba niemal to samo co MX Master, ale w ręce leżał chyba fajniej (nie wiem czy mam dobre porównanie, bo z MX Mastera korzystam na co dzień, a Vericalem bawiłem się tylko chwilę, więc mógł to być urok nowości).