Wpis z mikrobloga

Kiedyś, jak większość internautów, śmiałem się z debilnego rozwiązania ładowania Magic Mouse od Apple.
Ale zmieniłem zdanie gdy zacząłem jej używać.

2 miesiące ciągłego korzystania i poziom baterii spadł do 49 procent. Naładowanie do 100 zajęło około 15 minut.
Tak więc nie martwcie się - nie zostaniecie nagle 'z palcem w tyłku' bo się myszka rozładuje.

#apple #pc #pcmasterrace #macbook
Pobierz ATAT-2 - Kiedyś, jak większość internautów, śmiałem się z debilnego rozwiązania ładow...
źródło: comment_1609866264OcNwwCkAZjCaJecrwcpKIu.jpg
  • 56
MX Master


@Bratkello: Bindowanie gestów to nie wszystko, pot tym względem Magic Mouse jest lepszy..... ale mnie osobiście wkuriwa bo jest za mała na moje łapy i ergonomii nie ma za grosz.
MX Master nie obsługuje gestów, ale ma dodatkowe przyciski na które możesz sobie zmapować akcje jak z gestów takie jak zmiana aktualnego pulpitu, wyświetlenie wszystkich okien etc. Dodatkowo MX ma najlepszą rolkę do przewijania w dwóch trybach (precyzyjnym i dynamicznym), dodatkowo ma boczną rolkę która nadaje się do przewijania np timeline w programie do montażu.


@Bratkello: To jest zajebiste w MM. Masz te same gesty co na gładziku. Wszystko jest bardzo
@Izanagi013: jest to dobry pomysł. Przy aktualnym kształcie nie wcisnalbys gniazda ładowania ani z przodu ani z tyłu a z boku nie miałoby to sensu. A aktualne rozwiązanie w niczym nie wadzi
@ATAT-2 niech se trzyma na ładowaniu 2 lata, ale nie zmienia to faktu, że umieszczenie tego portu jest idiotyczne ¯\(ツ)/¯


@Soczi: Nie bardzo. Masz do dyspozycji:

a) ładowanie w głupiej pozycji myszki przez 30 minut raz na 5 miesięcy. Ale za to ładnej wizualnie, bez wystającego gniazda ładowania zbierającego kurz czy uwierającego.

b) umieszczenie portu ładowania z przodu co pogrubiło by konstrukcję, łapało kurz, psuło wizualną estetykę.

Moim zdaniem wybór prosty
@ATAT-2 gdzie by wam go nie umieścili to tak samo byś pisał. Myszka ma być ładna wizualnie? Ekstra... Ja stawiam bardziej na wygodę i funkcjonalność, ale kto co woli.
Ale zakładam, że to myszka by przejrzeć fejsbuka, kliknąć lajka na insta i udostępnić jakiś śmieszny obrazek na wypoku niż precyzyjnie na niej pracować przez 8h. No chyba, że ma się dłoń dziecka to może i jest ona w jakimś stopniu wygodna.
Ja stawiam bardziej na wygodę i funkcjonalnoś


@Soczi: Ja również. A powiesz mi jak montaż gniazda ładowania wpływa na te cechy?

Myszka ma być ładna wizualnie? Ekstra.


@Soczi: Tak, również ma być ładna.

Ale zakładam, że to myszka by przejrzeć fejsbuka, kliknąć lajka na insta i udostępnić jakiś śmieszny obrazek na wypok


@Soczi: Pudło, pudło, pudło i pudło. Na macu tylko pracuje
@Soczi: Przecież funkcjonalność i precyzja Magic Mouse jest wysoka. Gesty i przewijanie identyczne jak na trackpadzie, jeden panel dotykowy na którym większość rzeczy można wykonać jednym palcem bez używania 2 rolek i 5 przycisków jak w innych myszkach. A dłonie mam spore. Jedyne do czego się nie nadaje to do grania ze względu na rodzaj kliknięcia, ale raczej nikt nie gra na macu.