Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janeeyrie: no nie, prostytucję musisz udowodnić rachunkami za hotele/klientami/świadkami że ktoś wchodził do twojego domu, tam nie ma #!$%@?, masz dać dowody
  • Odpowiedz
@janeeyrie: prostytucja to najgorsza wymówka jeśli chodzi o US. Już nie mówię o tym jak wygalda weryfikacja tego. Nawet prawdziwe kurtyzany mają z tym problem.
  • Odpowiedz
I w mennicy napisaliby na woreczku "5 złoty" zamiast poprawnego "5 złotych"?


@MandarynWspanialy: a co to podręcznik do polskiego albo lokalizacja gry komputerowej?

Wystarczy że program który wypluwał nadruk pisał nominał i doklejał nazwę waluty, równie dobrze może być na tych workach napisane "1 złoty", "2 złoty", "5 złoty" czy nawet "0.5 złoty" na piecdziesiociogroszowkach. Nikt nie będzie się pieprzył w poprawną odmianę czegoś co jest nieistotne :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Padaj: jest kilka wyjaśnień, 1.liczą na znalezienie destruktu menniczego(wartość owego od kilkuset złotych do tysięcy z hakiem)

2. Pewna wersja lokaty kolekcjonerskiej, taki woreczek za x lat będzie warty dużo więcej właśnie ze względu na stan UNC(menniczy) który w obiegu byłby bardzo trudny do wyłowienia(mi się udało wyłowić 1 złotówkę z pięknym połyskiem rok 2018)

3. Może ktoś potrzebował wyprać trochę szmalu, a osoby które kupiły ten worek to fejk
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@balbezaur: to zakup na raty. Allegro płaci sprzedawcy 800, on wysyła kupującemu 500. Kupujący ma kasę i spłaca ja w ratach do Allegro czy kto tam im dostarcza finansowanie.

Na krótka metę przejdzie, ale ogólnie to uokik + knf czeka na tego kto to wymyślił :)

@mitatuyo: two plan ma wadę w punkcie spłaca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Padaj: do głowy przychodzi mi tylko fejkowa aukcja w stylu aliexpress - wchodzisz na dakrnecie i widzisz że jak kupisz takie coś to dostaniesz przesyłkę z ziołem. Nikt o zdrowych zmysłach tego nie kupi a ten co wie nie będzie zgłaszał reklamacji gdy dostanie to co trzeba.


Kup i przetestuj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Szaraban: kupią ludzie tacy co biorą chwilówki. Na raty. O
  • Odpowiedz
@Adriian321 Jeżeli te monety są sprzedawane w workach po 100 sztuk, to są raczej zwykłe, a nie jakieś białe kruki dla kolekcjonerów. Jakby ktoś chciał partię nieużywanych monet, to mógłby iść np do banku rozmienić banknot na drobne i też by dostał nówki prosto z mennicy.

Wiesz co to destrukty? W takich woreczkach zawsze jest wyższa szansa na trafienie właśnie takiego destruktu (jego wartość jest jeszcze większa ze względu na menniczy
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl: Wystawiasz coś co jest wręcz absurdalnie drogie. Np. dzieła sztuki (tej nowoczesnej), monet ala kolekcjonerskie itp. Następnie dajesz ogłoszenie jak powyżej. Przy okazji zakładasz konta słupom i dajesz im lewe pieniądze. Następnie oni to kupują. Ty masz ręce czyste bo uczciwie sprzedałeś produkt za który ktoś zapłacił. Kwoty na tyle niskie by się skarbówka nie przyczepiła do słupa. Inne metody to np. restauracja, kebab itp.
  • Odpowiedz
Nie wykopki, to nie jest pralnia brudnych pieniędzy. To kupują kolekcjonerzy zajmujący się numizmatyką. W takim worku często można trafić ciekawy destrukt, który dodatkowo jest w stanie menniczym przez co jego wartość jest z automatu wyższa. Ot cała filozofia.
  • Odpowiedz
Może to ktoś kupuje licząc blednie ze to 5zl x 100szt = 1000zl i zarabia na tym 200zl? Zdążają się przecież tacy co tak liczą, bo inaczej nie potrafię tego wytłumaczyć. Ewentualnie oferty kupna to są z kont zaprzyjaźnionych niesfinalizowanie by podnieść popularność aukcji.
  • Odpowiedz
@aret sorry ale przecież to w życiu by nie przeszło. Nie masz żadnych czystych rąk, bo sprzedałeś produkt, który nie istnieje (swoje pieniądze których pochodzenia nie potrafisz wytlumaczyc, bo są z lewego źródła). Po drugie to handel pieniędzmi chyba też jest nielegalny. Może jakieś grosze sobie tak wypierzesz ale i tak ryzyko.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Victoremque: Kupujesz 100 monet z 800 zł licząc na to, że będzie tam minimum 1 destrukt, czyli prawdopodobieństwo musi wynosić minimum 1:100. Czy nie wydaje ci się, że jest bardzo mało prawdopodobne, że wśród monet opuszczających mennicę 1 na 100 jest destruktem? W takim przypadku musieliby mieć #!$%@?ą prasę albo nikt nie nadzorowałby tego procesu pod względem jakości i poprawności wykonania. Jeśli 1 na 100 byłaby wadliwa, to większość z
  • Odpowiedz
@matiJ: nie chodzi mi o wypranie pieniędzy. Źle napisałem. Chodzi o zamianę środków mając je na jakimś nielegalnym koncie, które w każdej chwili może zostać zablokowane np. konto słupa. Napisałem pranie, bo wyżej piszą o praniu. Tak z automatu. Pranie zaczyna się dopiero od tego momentu, czyli jak uwiarygodnić wpływy. Nie o to mi chodziło.
  • Odpowiedz