Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
mireczki, czuje że się wypalam zawodowo. Nie mam siły do pracy, od ponad 3 miesięcy mam ciągle jakieś nadgodziny (co najmniej raz w tygodniu). Na każde jedno zadanie wdrożone, pojawiają się trzy nowe. Cały zespół ma przypisanych 2-5 zadań, a ja mam na liście 22 i do tego jeszcze jakieś zadania poboczne. Wdrażam nowe osoby, programuję, analizuję i rozwiązuje zadania z 3 linii wsparcia, gdy trzeba i jeszcze biorę udział w jakichś bezsensownych spotkaniach prawie codziennie. Nawet w okresie świątecznym, żeby odebrać 1 dzień wolny za święta były ogromne problemy, bo anon przeciez mamy problemy na produkcji, jaki dzień wolny ty chcesz. Wcześniej chciałem wziąć urlop i mój przełozony go odrzucił, bo mamy projekty do zrobienia. Aktualnie biorę udział w dwoch projektach i do tego rownolegle zadania poboczne, o ktorych wspomnialem wyzej. Nie mam na nic siły, w nocy nie mogę spać albo się budzę o 4 nad ranem. Codziennie tylko przypominają mi o zadaniach i terminach. Aktualnie jak bardzo bym sie nie staral, to napiszę może z 20 linii kodu. Aktualnie ze wzgledu na moj wiek mimo, ze wciaz mam 20 dni urlopu rocznie, to wciaż mam do wykorzystania ich 35. Chcialbym odpocząć ale urlopu nie dostane przez najbliższe 2 miesiące. Co robić? Czy mogę ubiegać się o L4 od psychiatry? Zwalniać się i szukać nowej pracy? Nawet wtedy będę miał okres wypowiedzenia 3 miesiące i weź tu tyle wytrzymaj.
#korposwiat #pracbaza #zalesie #programista15k

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ff459968e1c8b000b7ef84d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 20
@AnonimoweMirkoWyznania: Pierwsze pytanie dlaczego aż tyle zadań Ci dają skoro reszta ma mniej? może to wynikać ze stanowiska, ale mimo wszystko jak to jest nie od przerobienia to musisz im to powiedzieć.
Mając tyle zaległego urlopu od dawna nie miałeś dłuższej chwili wytchnienia, to normalne, że możesz mieć dojść.
Po drugie naturalnie możesz iść na L4, tu chodzi o Twoje zdrowie. Po trzecie jakbyś jednak wybrał opcję zwolnienia to 35 dni,
@AnonimoweMirkoWyznania:
Byłem tam, długo dłużej bym nie pojechał, więc powiem co zadziałało u mnie:
- Pogadanie z szefem (może być niemożliwe, ja miałem akurat bardzo dobego szefa) - żeby był swiadomy sytuacji, ame może jest coś w stanie coś sensownego doradzić (dorzucić Wam do zespołu kogoś kto przejmie część zadań)
- Delegacja zadań - to ciężka robota, bo pewnie walczysz z uczuciem, że jak coś ma być zrobione dobrze to musisz
Asertywność na pierwszym miejscu. Uwielbiam pracować z ludźmi takimi jak Ty, ale za żadne skarby świata takim człowiekiem nie zostanę. Po prostu mów, że masz już dużo obowiązków (te 22 zadania o których wspominasz pewnie trzymane są na jakieś jirze czy tam podobnym miejscu, to świetna linia obrony bo każdy ma do tego dostęp i widzi jak jest w rzeczywistosci) i nie przyjmuj nowych. Trudne tylko za pierwszym razem.
@AnonimoweMirkoWyznania: niestety najbardziej efektywnym sposobem walki z czymś takim jest pozwolić systemowi upaść. Możesz zrobić to w bardzo prosty sposób - pracując 8h i ani minuty więcej. Biorąc pod uwagę że nie chcą cię puścić nawet na dzień wolnego to nie ma opcji że cię zwolnią. I jestem gotów się założyć że nagle okaże się że można inaczej rozdysponować zadania.
To że nabrali sobie projektów i naobecywali złote góry klientom to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania:
1. Przestań brać nadgodziny jak kasa nie ma dużego znaczenia.
2. Jak masz dobre relacje z szefem to szczera rozmowa, że długo tak nie pociągniesz, a z niewolnika nie ma pracownika.
3. Przestań być miły/perfekcjonistą. Nie rób pracy za innych. Deleguj jak najwięcej się da. Też kiedyś wpadłem w pułapkę, że jeden leń wykorzystywał to, że muszę mieć coś na 100% dobrze wykonane i od razu leciałem z pomocą jak
OP: dziękuję Wam wszystkim za duży odzew i dużo pomysłów. Jeśli chodzi o brak asertywności, która jest sugerowana przez @InterferonAlfa_STG , @kacper93k i @darktemplar to może po części to prawda, ale to nie do końca tak wygląda, że ktoś mnie pyta o zdanie. Mamy liste zadań w backlogu, które są przypisywane od razu do deweloperów przez naszego TL. On widzi, że mam więcej i zawsze o tym mówi, że wie, że
Problem w tym też, że bardzo angażuje się w swoje zadania i zawsze staram się zrobić je możliwie dokładnie w związku z czym liczyłem na jakiś awans, przez co wiecznie otrzymuję obietnice podwyżek (które w zasadzie są realizowane) ale tylko raz zmienili mi stanowisko i chyba starają się to wykorzystać, żeby jeszcze więvej na mnie zrzucić.

Nie chciałbym zmienić pracy z jednej strony bo są tu super ludzie i wkręciłem się mocno