Wpis z mikrobloga

@Kowal13 Poniżej link do reportażu o tym miejscu. Szkoda tych ludzi bardzo, znając życie osoby za to odpowiedzialne nigdy nie poniosą konsekwencji a nie chce mi się wierzyć, że nikt nie zdawał sobie sprawy jaki to teren i czym grozi budowa w tym miejsciu.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-11-12/grzyb-i-plesn-na-nowym-osiedlu-kto-zawinil/?ref=aside_najnowsze
@Kowal13: nie żal mi tych ludzi. Jak ja kupowałem mieszkanie w 2017 to wystarczyło wpisać "działki smolec" albo "mieszkania smolec" w google żeby w wątkach sprzed kilku wtedy lat poczytać że to jedno wielkie bagno. Jak ktoś więcej czasu spędza na wyborze browara na weekend niż na rozeznaniu miejsca w którym kupuje mieszkanie na kredyt który będzie spłacał kilka ładnych lat to takich ludzi nie może być żal.
@dstrdstr: Oczywiście że winę ponosi deweloper - ja tego nie kwestionuję. I niewątpliwie ludzie powinni dostać solidne odszkodowanie, bo to patodeweloperka w najczystszym wydaniu. Smutnym jednak nadal pozostaje fakt, że ludzie są tak naiwni i - jak słusznie powiedział @HonyszkeKojok - nie potrafią ogarnąć podstawowych rzeczy dotyczących sprawy w którą ładują oszczędności całego swojego życia... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
W tej całej historii jest wiele niewyjaśnionych wątków. HLM czyli inwestor postawił obok przepompownie. Szkoda ze ją postawił i przestał serwisować. Ona miała zbierać deszczówkę i pompować do kanalizacji. Wszystko super, ale z tej części smolca kanaliza idzie do Wrocławia. A pod górkę nie pójdzie. Więc dopiero teraz uruchomiono przepompownie koło żabki.

Tam jest problem z hydroizolacja. Ponoć gówno zostało załadowane i tyle. A że obok na polu, na ten samej wysokości
@dstrdstr: oczywiście, że winny fuszerki jest deweloper. Ale deweloper nie zmuszał nikogo do kupna szrotu a informacje o ryzykach były ogólnodostępne, prawda? Gdyby ludzie tego nie kupili to dziś zamiast "ło jezu panie kochany kredyty pobrane a w salonie woda po kostki!" czytalibyśmy "developer zbudował po kosztoach i nikt nie kupuje podtopionych mieskań" i śmialibyśmy się z jego chciwości. No ale wyszło jak wyszło.

Tak samo jak typy z Wysokiej. Plany