Wpis z mikrobloga

@Kowal13 winni w zasadzie są po części deweloper, inwestor, projektant i wykonawca. Na dobrą sprawę jeśli budynek jest dobrze postawiony i odizolowany, przepompownia działa jak powinna etc. to po prostu nie ma prawa nic zalewać.. tu ktoś z tego co wiek w dokumentacji wpisał poziom wód gruntowych pozwalający na użycie izolacji lekkiej a z późniejszych ekspertyz zleconych przez mieszkańców wynikło że powinno się zastosować izolację co najmniej średnią. Obok tych inwestycji jest
  • Odpowiedz
no witam mireczki, jestem jednym z poszkodowanych właścicieli mieszkań na parterze w tym bagnie, pijcie ze mną gorzki kompot przegrywu ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@czarny_matt94: no, bo pewnie twój deweloper mimo terenu jaki jest dookoła dołożył wszelkich starań aby postawić inwestycję zgodnie ze sztuką - HLM tego nie zrobił i pewnie jest już w trakcie wyprowadzania ostatnich środków ze spółki przed ogłoszeniem upadłości zanim zaczną się pozwy na poważnie. Jak ktoś jest zainteresowany jakimś zarysem tego jak wygląda "linia czas" kolejnych wydarzeń na tym osiedlu to wołajcie, rozpiszę jak to z mojego punktu widzenia wygląda
  • Odpowiedz
@Pit1337: u nas w skrajnych mieszkaniach, gdzieś komuś wyszła wilboć, bo izolacja od strony zewnętrzej była zła. Alejuż chyba naprawione. Ja ogólnie swojego, tzn Osiedle Rodzinne polecam w #!$%@?, bo każda sprawa załatwiona bezkonfliktowo, czy to przy obiorze usterki czy wcześniej załatwianie spraw
  • Odpowiedz
I takie są właśnie skutki kupowania mieszkań, gdy nie wie się kompletnie nic o przeszłości/przyszłości miejsca ¯_(ツ)_/¯


@xTortox: a co ma przeszłość miejsca do tego że deweloper nie przeprowadził właściwej melioracji? To deweloper #!$%@?ł i tyle. Pewnie jak laska zostanie zgwałcona to też mówisz że jej wina. Tak samo jak złodziej niewinny bo za słaby zamek był wstawiony w drzwi.
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: nie wytłumaczysz tego. Tak samo twierdzenie, że Smolec to tereny zalewowe. #!$%@? nie zalewowe. Zalewowy to był Kozanów. Podłoże jest gliniaste i od zawsze tam był wysoki stan wód. A że deweloperka poleciała po kosztach to są takie kwiatki.

@Pit1337: dlaczego nie polecasz Smolca? Ok dojazd rano Gagarina, Rakietową Mińską to dramat, ale do końca tego roku łącznik będzie z Narutowicza, a i pociąg zajebiście jeździ więc dla mnie
  • Odpowiedz
  • 0
@Pit1337 są w ogóle ludzie którzy zaczynają pozwy? Ktoś wyżej pisał że były prowadzone ekspertyzy więc jakieś podstawy są do tego.
  • Odpowiedz
@frems: wspólnota stara się teraz o odszkodowanie z polisy generalnego wykonawcy gdyż to jego deweloper teraz (jest to już kolejna z wersji) obarcza winą za źle wykonaną izolację (brak ciągłości itp.) - temat źle zaprojektowanej izolacji (typ lekki nie jest adekwatny do warunków geodezyjnych) został jakby zamieciony pod dywan... dodam tylko że jest to już druga próba napraw mieszkań na parterze z polisy któregoś z wykonawców - w okolicy września podejmowaliśmy
  • Odpowiedz
@dstrdstr: dokładnie to jak usprawiedliwianie złodzieja i tłumaczenie, że to oczywiste, że jest złodziejem i nie ma o czym tu dyskutować, bo złodzieje kradną, a jak ktoś nie ma zamków w drzwiach to debil
  • Odpowiedz