Wpis z mikrobloga

Skąd pomysł, że to państwo ma znowu dotować wymianę pieców na 'niekopcące'.?
Jeden z drugim Janusz wybudował dom dwa lata temu, szkoda mu było 10tys za przyłącze i dziś podatnik ma go dotować? JAK? Przecież za te 10tys kupił sobie koooosmiczną kuchnie w połysku i dopłacił 12zł do m2 płytek w Leroy, żeby kumple widzieli.
Bez ironii, ale co kogokolwiek obchodzi, że nie masz kasy na ogrzewanie inne niż afrykańskie?
To samo właściciele starych domów, często rozbudowanych do wielkości mini hotelu, Bóg jeden wie po co. Potem lament ile to kosztuje ogrzewanie 350m2 w ścianie z ogrodowego siporexu.
Kolejni jęczący, to ci, którzy piszczą, że nie ma kasy, dom stary, zimny ile to trza piniendzy.. Tylko, że w koło 2ha ziemi po 120 zł/m2, w garażu nowa Dacia, a trójka dzieci pobudowana z kasy z działek, ale oczywiście też ogrzewanie na węgiel, nawet jak gaz w działce. Łojciec tak palił, dzidek tak palił, to i ja tak palę, a GAZ to majątek. To już jest największa brednia ze wszystkich.
Mieszkałem w domu z takim piecem i dla mnie każdy kto w nowym domu wstawia piec węglowy, nawet 98 generacji i z podajnikiem z tesli, to skrajny prymityw.. Dziś mam gaz i za ogrzanie 100m2, cwu, gotowanie za rok płacę 2200-2400, tyle co trzy tony dobrego węgla, które kiedyś musiałem kupić żeby ogrzać 70m2 domu; bez ciepłej wody i kuchni...

Nie wspomnę już nawet, o wspólnym, społecznym, lokalnym dobrostanie, bo to dla polaka robaka jak rozmowa o księżycach jowisza, bo wiadomo - po pierwsze JO i moje, a reszta może mnie pocałować, w EKOgroszek..

Podsumowując mam nadzieję, że do kilu lat będzie zwyczajny nakaz wymiany i tyle. Dotacje do kredytu dla tych którzy faktycznie nie i mają, a już w najbliższym czasie brak pozwolenia na budowę, bez niskoemisyjnego źródła ogrzewania, bo to bulwersuje najbardziej. Co to za wlaka ze smogiem jak w nowym domu moża bez przeszkód montować takiego gówno kopcicuha.

aaa, i proszę nie wrzucać jak za każdym razem tych księżycowych tabelek z emisją z kopciuchów "nowej generacji", bo są one tyle warte, co lambda deklarowana przez producentów większości mat izolacyjnych, czyli - NIC.

#smog #podludzie #budownictwo
KrolWlosowzNosa - Skąd pomysł, że to państwo ma znowu dotować wymianę pieców na 'niek...

źródło: comment_1609829559m4OcldxyY5zWzkByamofs4.jpg

Pobierz
  • 167
  • Odpowiedz
@KONONOWlCZ: ja prd.. miasto nr 1 jeśli chodzi o czystość powietrza na świecie, a ty wyskakujesz z porównaniem? Napisz jeszcze, że w Sydney, to prawie wogóle nie grzeją domostw, bo to podobna anologia.
Racja, MY, jako wielki naród, malutkich ludzi zrobimy skok z pieców na opony wprost na OZE, w 100%
  • Odpowiedz
@saczuser: budowałem 10 lat temu, na tyle na ile było mnie stać, dzięki temu i ciężkiej pracy kredyt spłaciłem wcześniej, dom mam ciepły i jestem bardziej niż szczęśliwy. Fakt, dziś bym wiele spraw zrobił inaczej. Wtedy szkoda mi było kasy, bo musiałem szybko ogarnąć lokum, a nie chciałem rujnować się wysokością raty. Plan zrealizowałem.
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: I co z tego, że jest tam najczystsze powietrze. Nie rozmawiamy o najczystszym powietrzu tylko o sposobie ogrzewania domów i mieszkań. Sadzisz się do innych za ich nieekologiczne wybory a sam grzejesz chatę jakimś gazowym gównem co z ekologią nie ma nic wspólnego.

Już Ci mówię dlaczego byłeś taki fifa-rafa, jeszcze dziś rano byłeś przekonany, że jesteś taki ekologicznie poprawny bo palisz ekologicznym gazem, na całe szczęście - z tego
  • Odpowiedz
@KONONOWlCZ: kolego szanowny nie lecz swoich kompleksów takimi zaczepkami, odetchnij, uśmiechnij się i nie pleć bredni w emocjach, ani to eleganckie, ani prawdziwe, a tylko zepsujesz sobie wieczór przed wolnym dniem. Nie ma sensu. Zerknij na różnice w emisji CO czy pyłów dla węgla i gazu (różnice x 20-100 razy na korzyść gazu) i nie kompromituj się, bo ja nie mam ambicji w tym żeby ci dokuczyć, ale zwyczajnie się mylisz
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa w Holandii już nie podłącza się nigdzie w nowym budownictwie gazu, w większości przepadków nie dostaje się pozwoleń. Kiedyś odeszli od węgla, teraz odchodzą od gazu. A w Polsce tego czarnego gówna trzymają się rękami o nogami jakby to było nasze dziedzictwo jakieś.
  • Odpowiedz
@MicroPepe nie gniewaj się, ale trochę #!$%@?. Emisja pyłów w kotle na pellet V klasy to ekwiwalent emisji z 5000 kotłów gazowych. Dosłownie. Podobnie z CO2 i czym tam chcesz
  • Odpowiedz
@Shatter: niestety wszystko do tego zmierza, nowe budownictwo ma być jak najmniej energochłonne i da się to zrobić, ale co ze starym budownictwemnp z lat 70 jak w moim przypadku, bez podłogówki, same grzejniki, wymagany paraemtr 55 st? Może liczą że nam się tak klimat zmieni, że pompa ciepła da radę... Kpina z ludzi... Pozostaje biomasa i odpowiednia technika grzewcza.
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania Parafrazując Ciebie - jak chcesz podnosić pysk to najpierw dowiedz się o czym piszesz. Jeden piec węglowy V klasy emituje tyle pyłów co 5000 kotłów gazowych. OP mając ogrzewanie gazowe nie szkodzi realnie nikomu wokół.

Nikt się nie pruje o emisje CO2, bo nie od tego się zdycha. To nie CO2 smrodzi i zasyfia wszystko wokół tylko pyły wydobywające się z pieców
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: Co do tego nakazu wymiany to też na to liczę, tylko musi być to odgórnie ustawione, bo z rok temu w mojej małej gminie burmistrz wyszedł z ustawą, aby od 2030, w gminie, nie można było budować domów z piecami węglowymi, to radni odrzucili tą ustawę xDD
  • Odpowiedz