Wpis z mikrobloga

Skąd pomysł, że to państwo ma znowu dotować wymianę pieców na 'niekopcące'.?
Jeden z drugim Janusz wybudował dom dwa lata temu, szkoda mu było 10tys za przyłącze i dziś podatnik ma go dotować? JAK? Przecież za te 10tys kupił sobie koooosmiczną kuchnie w połysku i dopłacił 12zł do m2 płytek w Leroy, żeby kumple widzieli.
Bez ironii, ale co kogokolwiek obchodzi, że nie masz kasy na ogrzewanie inne niż afrykańskie?
To samo właściciele starych domów, często rozbudowanych do wielkości mini hotelu, Bóg jeden wie po co. Potem lament ile to kosztuje ogrzewanie 350m2 w ścianie z ogrodowego siporexu.
Kolejni jęczący, to ci, którzy piszczą, że nie ma kasy, dom stary, zimny ile to trza piniendzy.. Tylko, że w koło 2ha ziemi po 120 zł/m2, w garażu nowa Dacia, a trójka dzieci pobudowana z kasy z działek, ale oczywiście też ogrzewanie na węgiel, nawet jak gaz w działce. Łojciec tak palił, dzidek tak palił, to i ja tak palę, a GAZ to majątek. To już jest największa brednia ze wszystkich.
Mieszkałem w domu z takim piecem i dla mnie każdy kto w nowym domu wstawia piec węglowy, nawet 98 generacji i z podajnikiem z tesli, to skrajny prymityw.. Dziś mam gaz i za ogrzanie 100m2, cwu, gotowanie za rok płacę 2200-2400, tyle co trzy tony dobrego węgla, które kiedyś musiałem kupić żeby ogrzać 70m2 domu; bez ciepłej wody i kuchni...

Nie wspomnę już nawet, o wspólnym, społecznym, lokalnym dobrostanie, bo to dla polaka robaka jak rozmowa o księżycach jowisza, bo wiadomo - po pierwsze JO i moje, a reszta może mnie pocałować, w EKOgroszek..

Podsumowując mam nadzieję, że do kilu lat będzie zwyczajny nakaz wymiany i tyle. Dotacje do kredytu dla tych którzy faktycznie nie i mają, a już w najbliższym czasie brak pozwolenia na budowę, bez niskoemisyjnego źródła ogrzewania, bo to bulwersuje najbardziej. Co to za wlaka ze smogiem jak w nowym domu moża bez przeszkód montować takiego gówno kopcicuha.

aaa, i proszę nie wrzucać jak za każdym razem tych księżycowych tabelek z emisją z kopciuchów "nowej generacji", bo są one tyle warte, co lambda deklarowana przez producentów większości mat izolacyjnych, czyli - NIC.

#smog #podludzie #budownictwo
KrolWlosowzNosa - Skąd pomysł, że to państwo ma znowu dotować wymianę pieców na 'niek...

źródło: comment_1609829559m4OcldxyY5zWzkByamofs4.jpg

Pobierz
  • 167
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: > > Jakiś czas temu czytałem że w UK zakażą nowych pieców gazowych id któregoś roku. Nie pamiętam już dokładnie. Wiadomo, winne groźne co2, więc może trz będzie zakaz nowych id któregoś roku. Oby nie dodatkowo jeszcze wyższa akcyza na gaz choć fi debile nkgs to zrobić i kij z tym jak ważny jest w np. przemyśle.

fragment ustawy antysmogowej dla małopolski :

"Zakaz stosowania gazu ziemnego
i oleju opałowego
  • Odpowiedz
nieodległym mieście powiatowym w zamian za oddanie takiego domu (z którym sobie nie radzą) i przylegającego spłachetka ziemi.


@sredni_szu: Wiesz ile taki program miliardow zlotych musialby kosztowac? :)
https://adresowo.pl/o/8f38t0
ile kosztuje najtansze mieszkanie w Krakowie? A ile by kosztowalo, jakby Panstwo zaczelo wykupywac kilkadziesiat tysiecy mieszkan dla mieszkancow samego jednego powiatu krakowskiego :)
I co Panstwo pozniej zrobi z tymi wszystkimi domkami? :)
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa co za brednie, jak masz piec na pelet to z tony wychodzi max 80 litrow drobnego popiołu który... możesz sobie na rabatki wysypać zamiast nawizu.
Gówno się znasz na temacie a #!$%@? jakbyś conajmniej doktorat miał nieuku.
Poczytaj zanim się wypowiesz
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: a co Ty tam #!$%@?
Miałem gaz , płaciłem duże pieniądze , a w domu wcale mega ciepło nie było

Teraz na innej działce , inny dom i tam jest normalny piec- też z racji braku możliwości podpięcia gazu z sieci. Na początku ciekawostka, ale teraz to fajnie mi się tam siedzi i rozpalam , czyszczę i mam takie hobby :-l
Rąbanie drewna, węgiel. Ale w domu jest 25 stopni
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
są firmy zakładają #!$%@? te wielkie butle z gazem nawet czasem je wkopują w ziemię i poprostu masz lojalke z nimi przez czas trwania najmu butli, dobry piec Combi na gaz kosztuje grosze w porównaniu z gownokotłem na ekogowno albo inne cuda, jedyny problem to czy masz gdzie butle postawić wkopać
  • Odpowiedz
@piwniczak: Kraków jest drogi i atrakcyjny sam w sobie, a ja nie mówię o miastach wojewódzkich tylko o wyludniających się (a to za parę lat przyspieszy) miastach powiatowych. Może wystarczy jakaś Skawina czy inne Myślenice?

Odpalenie takiego programu w tej chwili mogłoby jeszcze być drogie, ale niedługo w powiatowych miastach zaczną straszyć na wpół opustoszałe bloki i próba zasiedlenia ich wiejskimi emerytami będzie korzystna finansowo (nie trzeba będzie zapewniać dla nich
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: To jest Polska klasyka.
Jak jesteś zły przedsiębiorca to nikogo nie obchodzi ze nie masz na ZUS, jak chcesz jakieś cuda do auta to nie, ma być homologacja, broni nie, bo przecież policja cię obroni.
A spróbuj się nie dostosować to masz wjazd na chatę i wyjście w kajdankach.

Ale jak jesteś patola trująca, to chlip chlip, może co damy pieca dopłatę, może byś łaskawie pomyślał o zmianie, ale zbys
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: Zgadzam się w 100%, masz plusa. Jest dokładnie tak jak piszesz. Pierwsze to pokazać się, a reszta no cóż...

Nie obraź się, nie wiem kiedy budowałeś, ale nie ironizując, wg. mnie (i nie tylko mnie), ktoś kto dziś buduje i nie buduje pasywnie z pompą ciepła nie umie zwyczajnie liczyć. Może to wcale nie odnosi się do Ciebie, ale gdybym miał dostęp do gazu to bym z tego nie skorzystał
  • Odpowiedz
@Harmideron: Ludzie, gdzie Wy żyjecie. Tylko gaz albo wungiel? Słyszeliście o pompach ciepła. To nie jest rok 2010, że nie da się niczego dobrego w rozsądnych pieniądzach kupić.
  • Odpowiedz
@MarMac: @MicroPepe: Ale wiecie, że ten pellet też docelowo będzie zakazany i też truje. Na razie UE przymyka na to oko, ale to nie jest tak, że to "ekologiczne" paliwo. Możecie gadać co chcecie, ale ktoś kto dziś buduje i wybiera kocioł na paliwo stałe jest, że tak łagodnie powiem stuknięty.
No ale to trzeba by pomyśleć przed budową i nie być zaściankiem mentalnym bo jeśli chodzi o koszta to
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: typie, chwalisz gaz, więc sam wiesz co możesz wsadzić w kubeł bo jesteś takim samym śmierdziuchem jak typy of wungla. W wiedniu ogrzewanie kotłami gazowymi jest ZAKAZANE i taki będzie trend na najbliższe lata w całej unii.
  • Odpowiedz