Wpis z mikrobloga

Skąd pomysł, że to państwo ma znowu dotować wymianę pieców na 'niekopcące'.?
Jeden z drugim Janusz wybudował dom dwa lata temu, szkoda mu było 10tys za przyłącze i dziś podatnik ma go dotować? JAK? Przecież za te 10tys kupił sobie koooosmiczną kuchnie w połysku i dopłacił 12zł do m2 płytek w Leroy, żeby kumple widzieli.
Bez ironii, ale co kogokolwiek obchodzi, że nie masz kasy na ogrzewanie inne niż afrykańskie?
To samo właściciele starych domów, często rozbudowanych do wielkości mini hotelu, Bóg jeden wie po co. Potem lament ile to kosztuje ogrzewanie 350m2 w ścianie z ogrodowego siporexu.
Kolejni jęczący, to ci, którzy piszczą, że nie ma kasy, dom stary, zimny ile to trza piniendzy.. Tylko, że w koło 2ha ziemi po 120 zł/m2, w garażu nowa Dacia, a trójka dzieci pobudowana z kasy z działek, ale oczywiście też ogrzewanie na węgiel, nawet jak gaz w działce. Łojciec tak palił, dzidek tak palił, to i ja tak palę, a GAZ to majątek. To już jest największa brednia ze wszystkich.
Mieszkałem w domu z takim piecem i dla mnie każdy kto w nowym domu wstawia piec węglowy, nawet 98 generacji i z podajnikiem z tesli, to skrajny prymityw.. Dziś mam gaz i za ogrzanie 100m2, cwu, gotowanie za rok płacę 2200-2400, tyle co trzy tony dobrego węgla, które kiedyś musiałem kupić żeby ogrzać 70m2 domu; bez ciepłej wody i kuchni...

Nie wspomnę już nawet, o wspólnym, społecznym, lokalnym dobrostanie, bo to dla polaka robaka jak rozmowa o księżycach jowisza, bo wiadomo - po pierwsze JO i moje, a reszta może mnie pocałować, w EKOgroszek..

Podsumowując mam nadzieję, że do kilu lat będzie zwyczajny nakaz wymiany i tyle. Dotacje do kredytu dla tych którzy faktycznie nie i mają, a już w najbliższym czasie brak pozwolenia na budowę, bez niskoemisyjnego źródła ogrzewania, bo to bulwersuje najbardziej. Co to za wlaka ze smogiem jak w nowym domu moża bez przeszkód montować takiego g---o kopcicuha.

aaa, i proszę nie wrzucać jak za każdym razem tych księżycowych tabelek z emisją z kopciuchów "nowej generacji", bo są one tyle warte, co lambda deklarowana przez producentów większości mat izolacyjnych, czyli - NIC.

#smog #podludzie #budownictwo
KrolWlosowzNosa - Skąd pomysł, że to państwo ma znowu dotować wymianę pieców na 'niek...

źródło: comment_1609829559m4OcldxyY5zWzkByamofs4.jpg

Pobierz
  • 167
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Skąd pomysł, że to państwo ma znowu dotować wymianę pieców na 'niekopcące'.?

Jeden z drugim Janusz wybudował dom dwa lata temu, szkoda mu było 10tys za przyłącze i dziś podatnik ma go dotować? JAK? Przecież za te 10tys kupił sobie koooosmiczną kuchnie w połysku i dopłacił 12zł do m2 płytek w Leroy, żeby kumple widzieli.

Bez ironii, ale co kogokolwiek obchodzi, że nie masz kasy na ogrzewanie inne niż afrykańskie?


@KrolWlosowzNosa
  • Odpowiedz
@Reiter: Oczywiście wsparcie powinno być, ale w pierwszej kolejności dla osób starszych i samotnych, starych budynków, a nie w pierwszej kolejności na nowo powstające domy.
Nie może być też tak, że patologia co nie robi dostanie, a ktoś kto pracuje, ale zarabia niewiele nie.
Nowe budynki można tak zaizolować i uszczelnić, zastosować wentylację z odzyskiem ciepła + pompa, że taki budynek (rezygnując z komina, miejsca na składowanie paliwa, opłaty za
  • Odpowiedz
@saczuser: Każdy powinien dostać. Jeżeli nie stać miasta/wioski na wymianę, to nie wprowadza zakazu i nie zostawia ludzi bez ogrzewania. Wymieniamy wszystkim na nasz koszt. Dlaczego mam być stratny? Mam np. dom z piece i to jedyne ogrzewanie. Dlaczego ja mam płacić za to, bo ktoś wprowadził zakaz? Legalne było przez setki lat, ja mam dom od 30 lat i muszę się dostosować za swoje pieniądze? Nie ma znaczenia, czy
  • Odpowiedz
a już w najbliższym czasie brak pozwolenia na budowę, bez niskoemisyjnego źródła ogrzewania, bo to bulwersuje najbardziej.


@KrolWlosowzNosa: planuję budowę domu i to już się dzieje - albo gaz, albo pompa ciepła, ewentualnie jakiś wypasiony piec na pelet albo ekogroszek, które kosztują więcej niż porządna pompa ciepła, więc wybór jest w sumie jasny.
  • Odpowiedz
Ale wiecie, że ten pellet też docelowo będzie zakazany i też truje. Na razie UE przymyka na to oko, ale to nie jest tak, że to "ekologiczne" paliwo. Możecie gadać co chcecie, ale ktoś kto dziś buduje i wybiera kocioł na paliwo stałe jest, że tak łagodnie powiem stuknięty.


@saczuser: chyba każde paliwo (czyli coś, co jest spalane) do jakiegoś stopnia szkodzi. Ja akurat miałem wybór jedynie pomiędzy paliwami stałymi,
  • Odpowiedz
@FLAC: mój ojciec kiedyś władował się w ogrzewanie olejowe. Było to może ze 2-3 lata, a później opłacało mu się bardziej postawić kolejną kotłownię i kupić piec na miał niż nawet jeden sezon ogrzewać olejem. No i teraz narzeka, że mu komin się zalepił smołą. W sumie co za różnica, sąsiad pali śmieciami, drugi sąsiad pali węglem na zmianę ze śmieciami, to i ojciec nie przejmuje się za bardzo. Wolę
  • Odpowiedz
  • 0
@KrolWlosowzNosa węgiel może zostać, ale tylko gdy dostępne i przystępne staną się technologie oczyszczania spalin niskiej emisji, typu elektrofiltry albo cyklony. Tylko wtedy będzie to raczej nieopłacalne.
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: jestem na etapie budowy domu, nie myslalem o niczym innym do grzania, jak o gazie. myslslem, ze przylacze 70m bedzie kosztowalo z 10 tys. a tu przychodzi pisemko ze 1,5 tys. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jak w xxi wieku w nowobudowanym domu mozna robic sobie piec na paliwo stale? k---a jak?
  • Odpowiedz
od setek lat można było dzieci i starą prac po pysku wedle uznania, a teraz komuś zachciało się zrobić na to §, to samo z zameczneiem konia, no kto to widział...


@KrolWlosowzNosa: nie wiem o czym mówisz, ale żyj w swoich urojeniach.
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa a w ogole ile kosztuje taki piec i co tam trzeba do takiego ogrzewania?
W tamtym roku dostalem propozycje zeby przylaczyc moje mieszkanie do gazu, ale nie skorzystalem bo jestem biedakiem a samo przylacEnie to bylo kilka tysięcy o reszcie nie wspominając
  • Odpowiedz