Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1889
Ja już chyba nie rozumiem światu. Jest pandemia, ludzie są nią zmęczeni. Pojawia się rozwiązanie, nadzieja - szczepionka. Nagle okazuje się że połowa moich znajomych to antyszczepionkowcy, wirusolodzy i naukowcy. 5 minutowa lektura wysrywu z Facebooku wystarcza im na wysunięcie dalekoidących wniosków. A skoro nie szczepionka na covid, to dzieci też pewnie nie będą chcieli szczepić...

#koronawirus
  • 405
@Nihas: Nie martwisz mnie, bo mnie temat szczepionki w ogóle nie martwi. Ale odnosząc się do tego co napisałeś, to nawet jeśli została zarejestrowana i zbadana przez dwa niezależne zespoły ekspertów oraz spełniła wymogi formalne, to wciąż nie potwierdza jej skuteczności ani ewentualnych skutków ubocznych za X lat.
Porównujesz LEK,


Ciało obce w organiźmie, które ma poprawić/ochronić zdrowie. Lek, szczepionka, produkt farmaceutyczny, to jest ten detal, co do którego masz wątpliwości?

który został wynaleziony w 1960 roku,


Sugerujesz, że kiedyś to była kiła, a teraz jest nowoczesność? Bez obaw, w 2080 to my będziemy zabytkami w jakimś muzeum.

gdzie żadne państwo przy dopuszczeniu leku do obrotu nie miało obowiązku wykonywać testów ciężarnych zwierzętach. Właśnie dzięki sytuacji z talidomidem takie rzeczy
@afromort: Potwierdzają jej skuteczność np. testy kliniczne na 40000 osobach xd, a co do skutków ubocznych po latach to rzeczywiście ich nie znamy, ale naukowcy znają tę technologię na tyle, że wiedzą, że ich ryzyko jest bardzo małe.
ja nie sądzę żeby ludzie nagle po zaszczepieniu się, otworzyli się na nowo


@zielonka: póki co, to eksperci WHO jasno i wyraźnie mówią (chyba, że znowu kłamią), że zaszczepionych będą obowiązywały te same restrykcje.
Prawdopodobnie na nieszczepionych nałożą dodatkowe.
@nychu: W Polsce zawsze wskaźnik % szczepień był bardzo niski. W tamtym roku postanowiono przeprowadzić akcję zachęcającą do szczepień p/grypie. Ludzie złapali bakcyla, rząd zamówił za mało szczepionek. Wiem, że trudno takie rzeczy przewidzieć, ale nasi sąsiedzi jakoś przewidzieli. Kraj parodia.
@Nihas: chociażby dla tego, że naukowiec pfizera ma zupełnie inne pieniążki na koncie i zupełnie inne ubezpieczenie, w zupełnie innej służbie zdrowia, w zupełnie innym kraju.
Na nieoczywistą reakcję alergiczną ziomeczek w Polsce-B po prostu umrze, albo stanie się inwalidą (tzn. niekoniecznie, może „samo przejdzie”, ale to jest realne ryzyko).
Zachodnie społeczeństwa nigdy by się na to nie zgodziły, bo wiedzą jak się kończą tego rodzaju eksperymenty.


@r3d1w4d: tak samo rok yemu nie wierzylismy że rządy posuna sie do lamania prawa by zamykac ludzi w domach i cieszylismy sie że nie jestesmy w totalitarnych chinach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@nychu: ja tam nie podważam skuteczności samej w sobie, po prostu uważam, że szczepionka nie jest mi potrzebna ponieważ nie obawiam się tego wirusa.

Jak ktoś chce to niech się szczepi, nie mam z tym problemu, jego życie. Nie zgodzę się natomiast na kategoryzowanie ludzi i uzależniania podstawowego życia społecznego od bycia zaszczepionym.
pfzier ma miliony naukowców na całym świecie.


@Nihas: pewnie większość z nich bada jak poprawić odcień niebieskiego w viagrze, żeby lepiej wyglądała na ulotkach, a samą szczepionkę na covid robi konkretny zespół w konkretnym miejscu.

@nychu: jest dokładnie tak, jak pisze @Granat556. Zbyt wiele afer, zbyt wiele niejasności, niekonsekwencji, działań nieadekwatnych do sytuacji. Politycy i media przez jeden rok stracili zaufanie przeciętnego Kowalskiego - w tym moje i większośći osób, z którymi rozmawiam. Ludzie nie wiedzą, w co wierzyć, więc nie wierzą w nic.