Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1889
Ja już chyba nie rozumiem światu. Jest pandemia, ludzie są nią zmęczeni. Pojawia się rozwiązanie, nadzieja - szczepionka. Nagle okazuje się że połowa moich znajomych to antyszczepionkowcy, wirusolodzy i naukowcy. 5 minutowa lektura wysrywu z Facebooku wystarcza im na wysunięcie dalekoidących wniosków. A skoro nie szczepionka na covid, to dzieci też pewnie nie będą chcieli szczepić...

#koronawirus
  • 405
  • Odpowiedz
Ach, mój ulubiony temat - szczepionka na raka. Kiedy ktoś rzuca tekstem w stylu "czemu od tylu lat nie ma szczepionki na raka, a na koronę powstała tak szybko?" to już wiem, że nie poświęcił nawet ułamka chwili na nawet pobieżne sprawdzenie odpowiedzi na to pytanie, tylko rzuca je w eter w oparciu o swój "chłopski rozum".
  • Odpowiedz
Niby w jaki sposób powinien się skończyć? Widzę, że mamy tu kolejnego ukrytego eksperta od epidemiologii


@troglodyta_erudyta: w taki że powinnismy wrocic do normalnego życia. To nie ebola żeby kazać zdrowym ludziom zamykac firmy i siedziec w domu. Przez ten cały cyrk bedziemy odrabiac straty pocovidowe do emerytury. To nie jest wirus ktory zagraża ludzkosci.
  • Odpowiedz
@nychu: bardzo dobry czas żeby zweryfikować ludzi. W święta odezwał się stary kumpel, z którym straciłem kontakt. Po jakimś czasie zaczął mi opowiadać brednie, że lekarze w miejskim szpitalu całymi dniami nic nie robią tylko piją kawę i plotkują... Bo kolega ciotki brata kolegi syna widziała, a wirus to ściema...

I już wiesz, że urwanie kontaktu było słuszne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Skoro korona nie jest takim zagrożeniem jak mówią w mediach, to po kija wprowadzać do ciała coś co tak naprawde nikt nie wie z czego zostało zrobione, jakie jest ryzyko powikłań i jak to wpływa np na płodność człowieka


@Granat556: Dokładnie o tym mowa. O takich debilach co to przecież nie są antyszczepami choć zasadność ich argumentów jest na dokładnie takim poziomie.

Nie #!$%@?, w ogóle koronawirus nie jest zagrożeniem bo
  • Odpowiedz
@Granat556: Ok, czyli mamy chorobę, ktora powoduje śmierć u ludzi i mamy możliwość zapobieżenia tej śmierci, ale z tego nie korzystamy bo mogą być powikłania? To jak będziesz miał wybór; mało prawdopodobne powikłania albo mało prawdopodobną śmierć, to wybierasz śmierć? Ja rozumiem pewne obawy zwiazane że Szczepionką ale nawet jak umiera na Koronę 3x mniej ludzi niż na raka czy zawał serca, ale masz możliwość to powstrzymać to powinniśmy poprostu z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@nychu:

Ja już chyba nie rozumiem światu. Jest pandemia, ludzie są nią zmęczeni. Pojawia się rozwiązanie, nadzieja - szczepionka.

Po prostu niektórzy nawet podświadomie czują to z czym tu wysypał się, były już, główny inspektor sanitarny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
szpongiel - @nychu: 
Ja już chyba nie rozumiem światu. Jest pandemia, ludzie są nią z...
  • Odpowiedz
@Jergen: teraz nagle wysypało sie altruistów co sie przejmują chorymi na raka, ale przed covidem wiekszosc z was miala w dupie zdrowych ludzi i chodziliscie zasmarkani do pracy czy do szkoły. Teraz to ja mam w dupie was.
  • Odpowiedz
Więc po co komu szczepionka? Plus dochodzi jeszcze skala tych zachorowań i śmierci - w tamtym roku 3x więcej ludzi umarło na raka i zawał serca niż na korone


@Granat556: Kto plusuje ten wysryw? Przecież właśnie po to jest ta szczepionka, żeby szpitale nie były zapchane ludźmi z niewydolnością oddechową spowodowaną covidem. W listopadzie i grudniu umarło 2x więcej polaków niż w poprzednich latach. To właśnie przez to, że służba zdrowia
  • Odpowiedz
@nychu Internet spowodował, że ludzie uważają siebie za mądrzejszych od ekspertów, którzy poświęcili życia żeby zgłębić daną dziedzinę. Od marca 90% użytkowników wykopu to uznani i szanowani wirusolodzy i eksperci od zwalczania pandemii.


@Mathas: TO nie internet, kiedy to #!$%@? dotrze do takich jak Ty. To ciągłe afery związane z rządem, ich nieustanne kłamstwa i manipulacje są powodem braku zaufania do jakichkolwiek autorytetów. To i nic więcej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@dymitrop: A co ma rząd do szczepionek produkowanych przez prywatne firmy? Propaganda antyszczepionkowa siana jest głównie w internecie, tu na wykopie też jej niemało.
  • Odpowiedz
A co ma rząd do szczepionek produkowanych przez prywatne firmy?


@nychu: nie prywatne firmy, ale korporacje. Do których też zaufania nikt nie ma (raz, że korpo, dwa, że już mają historię mijania się z prawdą i prawem).
  • Odpowiedz
to po kija wprowadzać do ciała coś co tak naprawde nikt nie wie z czego zostało zrobione, jakie jest ryzyko powikłań i jak to wpływa np na płodność człowieka


@Granat556: mówią to ludzie, którzy regularnie wprowadzają w swoje ciało substancje co do których ryzyko powikłań nie tylko jest znane, ale przestrogi są drukowane na opakowaniach
  • Odpowiedz