Wpis z mikrobloga

Pytanie o #pracbaza

Czy zarabiajac 8 tysiecy na reke za 10h pracy tygodniowo szukalbys dodatkowej pracy?

  • Tak, zeby wiecej zarobic 28.3% (933)
  • Nie, tyle wystarczy, cenie duzo czasu wolnego 71.7% (2359)

Oddanych głosów: 3292

  • 106
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@brakloginuf: Gratulacje!
Nie o to pytałeś, ale ja bym sobie wynajął/kupił jakaś halę/stodołę pod miastem, kupował nie za drogie ale ciekawe auta z potencjałem na klasyka gdy akurat są w dołku cenowym i się tym bawił. Jakieś Alfy GTV 916, BMW Z3, New Beetle z 1.8t, Saxo VTS i inne takie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@brakloginuf:

Startowalem bez zadnych znajomosci, wszystko sam zdobylem. Dodam ze nie mam wyzszego.


No to jak najbardziej warto się dzielić takimi historiami. Przyda się trochę quality contentu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@brakloginuf: ja znam kogoś kto uszkodził sobie plecy, a pracował za granicą i dostawal chorobowe w przeliczeniu 10-15000zl to przyjechał do Polski to i tak zatrudnił się u jakiegoś Janusza na czarno za najniższą krajową jako kierowca xD
  • Odpowiedz
@brakloginuf: jak Ci sie nudzi i masz oszczednosci, to na Twoim miejscu zaczalbym czytac o tym jak inwestowac w instrumenty finansowe, na poczatku cos bardziej pasywnego jak ETF, inwestowanie w obligacje, indeksy, a potem moglbys za jakas mala kwote sprobowac day-tradingu bez dzwgni.

Jak takie cos Cie nie interesuje, to zaczalbym na Twoim miejscu biegac, uprawiac jakis sport.

Jezeli nie, to zajecie sie swoim zdrowiem, sprawdzenie czy wszystko jest ok, jakies badania, ktore powinno sie robic, zeby zapobiegac, a nie leczyc
  • Odpowiedz
moj wspolpracownik to grafik, wiec profesjonalna grafike mam w dobrej cenie z opcja zaplaty "jak sie uda". Startup jest dobrym pomyslem,


@brakloginuf: jak zarabia Twój współpracownik? W sensie on jako nie programista też może sobie na coś takiego pozwolić jak Ty, też ma tyle godzin w miesiącu? Czym się zajmuje w jego pracy?
W sensie to jest osobą zatrudniona do obsługi tego co Ty zaprogramowałeś, czy jakiś pracownik zatrudniony przez
  • Odpowiedz
Pytanie brzmi ile zarabiasz netto, bo jeśli zarabiasz 8k i wydajesz 8k, to odpowiedź wydaje się oczywista, a jeśli 2,5k - to wtedy zależy, czy budujesz majątek czy nie; jak budujesz, to robisz coś dodatkowo, proste (ale nie kolejne 8h) .
  • Odpowiedz
Dlaczego bajt? Ok 250 zl netto


@dzana: on nie ma pojecia o biznesie wiec szkoda strzepic ryja ( ͡° ͜ʖ ͡°) za utrzymanie mozna zarabiac sporo wiecej, ale widze ze Ty to wiesz
  • Odpowiedz
  • 0
@brakloginuf otworzył bym food trucka/bude z frytkami/małą restaurację. Lubię gotować i wiem, że kontakt z ludźmi byłby mi potrzebny do utrzymania zdrowia psychicznego.
  • Odpowiedz
potrzebny do utrzymania zdrowia psychicznego.


@Edi93: to bardzo wazne, pare lat pracy zdalnej mnie zameczylo doszczetnie, chcialem wrocic w zeszlym roku do biura ale virus nadszedl, dlatego wrocilem z warszawy do lodzi
  • Odpowiedz
@brakloginuf: Możesz zrobić tak ja robiłam - zarabiałam z 15k w jednej robocie a potem szłam do drugiej roboty która polegała na pilnowaniu wieżowców, budynków ogólnie i tam sobie kimałam więc wpadało jeszcze kilka tysięcy i dodatkowo nie musiałam wynajmować mieszkania. W drodze z jednej pracy do drugiej wpadałam do jadłodajni dla bezdomnych i jadłam dobre gorące jedzenie więc zakupy żarcia też mi odpadły. Najgorzej miałam w weekendy ale obczaiłam
  • Odpowiedz