Wpis z mikrobloga

Pytanie o #pracbaza

Czy zarabiajac 8 tysiecy na reke za 10h pracy tygodniowo szukalbys dodatkowej pracy?

  • Tak, zeby wiecej zarobic 28.3% (933)
  • Nie, tyle wystarczy, cenie duzo czasu wolnego 71.7% (2359)

Oddanych głosów: 3292

  • 106
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: jak ktoś ma umiejętności pozwalające mu zarabiać normalnie pięciocyfrową kwotę brutto, to za pracę dorywczą spokojnie weźmie kilkadziesiąt PLN za godzinę


@goferek: pracuje w it wiec kolejna praca tez bylaby dobrze platna, prawdopodbnie duzo lepiej niz ta. Porezygnowalem ze wspolpracy i zostal mi tylko ten kontrakt, ale zaczyna sie mi nudzic w zyciu
  • Odpowiedz
@brakloginuf: Oczywiście, zatrudniłbym się dodatkowo na cały etat na najniższej krajowej i #!$%@?ł jeszcze ponad 160 godzin za 2k netto, żeby święcić kult pracy i niewolnictwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Sok_Mandarynkowy: z nudow wzialem sie za serwisowanie agd, ale tam tez mozna niezle zarobic, typu 300-600 dniowki za naprawy plyt indukcyjnych, lodowowek, piekarnikow i zmywarek.
  • Odpowiedz
@brakloginuf: matko ile czasu sie uczyles tego zawodu zanim zaczales tyle zarabiac..


@freshpiotrek: ciezko jednoznacznie odpowiedziec, bo kiedys robilem to hobbystycznie czasu nie liczac, a pozniej sie okazalo ze to jedna z najlepiej oplacanych branz. Wiec u mnie nie bylo zmudnego etapu nauki. Poza komputerami duzo dlube tez w elektornice oraz motoryzacji, a suma summarum wyszlo ze te branze tez sa dochodowe.
  • Odpowiedz
jak dasz radę coś w podobnych pieniądzach, za podobny czas pracy znaleźć,


@MEKORRO: ogolnie mysle ze nie jest to jednak takie latwe, bo wszedzie gdzie wchodza duze pieniadze to zazwyczaj jest juz zajazd umyslowy. Typowy programista 15k nie ma wcale fajnej pracy, tylko musi #!$%@?. Najbardziej mnie denerwuja wieczne spotkania, rozmowy i bardzo rozdeobniona ewidencja wykonanych zadan, a tak wyglada praca w typowym software house. Nie daj boze jeszcze trafisz
  • Odpowiedz
@brakloginuf: jeśli faktycznie się nudzisz, a masz możliwość rozszerzenia współpracy w rozsądnych granicach to ja bym na twoim miejscu na to poszedł, ale na pewno bym nie pracował na cały etat
  • Odpowiedz
@brakloginuf: Jak dla mnie to wymarzony balans między zawodem a życiem. Farciarz z ciebie i powinieneś docenić każdy dzień bez tego etatowego łańcucha który trzyma nas dobre 10h (licząc dojazdy itp) dziennie poza swoim życiem.
  • Odpowiedz
@Iskaryota: ale to nie fart, tylko celowe dzialanie. Kiedys pracowalem w biurze od 9 do 17 czy tam 8-16 i czulem jak mi zycie ucieka. Najlepsza pora dnia przed komputerem, nawet jak nie mialem co robic... tak wlasnie zalozylem konto na wykopie. Bo mi sie nudzilo w pracy a mialem duzo czasu wolnego, lecz siedziec musialem.
  • Odpowiedz
praca zmieniona a nawyki zostały xD.


@Iskaryota: tak samo ( ͡º ͜ʖ͡º) natomiast nie nazwalbym tego sukcesem, bo jeszcze wiele przede mna do zrobienia. Aczkolwiek jestem swiadom jaka #!$%@? musza przezywac kazdego dnia miliony ludzi idac do pracy. Przykladowo taki amazon... sam tez kiedys pracowalem fizycznie, nawet bedac niepelnoletnim, czy to na magazynie, czy kopiac rowy gdy kable w ziemi kladlem.
  • Odpowiedz
@brakloginuf: ja za 10h tygodniowo, przy zarobkach rzędu 8 tys odpuściłbym dodatkową pracę. Sam mam +/- tyle podstawy, jednak muszę się bujać 5 dni w tygodniu, przez cały miesiąc. Oczywiście takie zarobki nie pozwalają na posiadanie fajniejszego samochodu, ani na wciągnie koksu z dup topowych lasek z intagrama, ale po #!$%@? to. :) i tak idzie za to spokojnie żyć, odkładając dobre pieniądze każdego miesiąca.
  • Odpowiedz