Wpis z mikrobloga

Istnieje kilka badań naukowych które potwierdzają zmniejszającą się otyłość w społeczeństwie wraz ze wzrostem cen za słodycze. PiS rucha Polaków na wiele sposobów, ale akurat to był dobry pomysł. Wiadomo, że większość społeczeństwa wierzy w jakieś bajki że człowiek indywidualnie jest w stanie siłą woli przeciwstawiać się pokusom, ale z korporacjami tak naprawdę nie mamy żadnych szans w pojedynku 1 na 1.
#podatki #nauka

https://www.totylkoteoria.pl/2018/11/wyzsze-podatki-slodycze-otylosc.html?m=1
  • 166
  • Odpowiedz
@wodaSpadaZWysoka: No super, ja proponuję w ogóle opłatę tłuszczową (do jedzenia z tłuszczem), solową (do jedzenia z solą), fast foodową, a także kalesonową - mandaty dla tych, którzy nie ubierają się ciepło na mrozie. W końcu mamusia-rząd musi dbać o to, żeby dzieci-Polacy nie zrobili sobie kuku, no i przy okazji na tym zarobić.
Autor posta to typowy homo sovieticus. Państwo nie jest od tego, żeby o mnie dbać, państwo
  • Odpowiedz
Istnieje kilka badań naukowych które potwierdzają zmniejszającą się otyłość w społeczeństwie wraz ze wzrostem cen za słodycze. PiS rucha Polaków na wiele sposobów, ale akurat to był dobry pomysł. Wiadomo, że większość społeczeństwa wierzy w jakieś bajki że człowiek indywidualnie jest w stanie siłą woli przeciwstawiać się pokusom, ale z korporacjami tak naprawdę nie mamy żadnych szans w pojedynku 1 na 1.


@wodaSpadaZWysoka: Podatek od cukru ma jak najbardziej sens.
  • Odpowiedz
@wodaSpadaZWysoka: Nie ma sensu tego tu tłumaczyć, do myślenia pragmatycznego potrzebne jest pewne doświadczenie, ogarnięcie i tu jeszcze znajomość mechanizmów politycznych i społecznych. I tak cud, że dostałeś 200 plusów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Szalom: użyłam sok w znaczeniu powszechnym, nie uwzględniając czy to nektar czy sok. Ja piszę o dodawanym cukrze. Na niektórych sokach jest 100% soku jabłkowego a na innych np. sok jabłkowy plus cukier.
  • Odpowiedz
Nawet jeśli istnieją jakieś badania potwierdzające to - a byłoby to całkiem logiczne - to stwierdzenie, że PiS chce w ten sposób walczyć z otyłością jest absurdalne.

PiS ma to w dupie - chce jedynie więcej pieniędzy z podatków.
  • Odpowiedz
@Szalom: użyłam sok w znaczeniu powszechnym, nie uwzględniając czy to nektar czy sok. Ja piszę o dodawanym cukrze. Na niektórych sokach jest 100% soku jabłkowego a na innych np. sok jabłkowy plus cukier.


@Bellie: jak jest sok jabłkowy plus cukier to albo jest nektar albo napój jabłkowy, nie sok
  • Odpowiedz
cukier trzcinowy to jest chemicznie to samo co buraczany, to też sacharoza xD zawsze kisnę z tego wywyższania cukru trzcinowego nad cukrem buraczanym xD ale przynajmniej z tego co rozumiem zdajesz sobie sprawę że cukier brązowy może być też z buraków, największa beka to z ludzi którzy myślą że brązowy cukier jest z trzciny a biały z buraków


@Szalom: tak uważnie czytasz, a nie zauważyłeś że tylko przekleiłem info z
  • Odpowiedz
@roqitt: a czy to wpływa jakoś na istnienie takich produktów jak sie inaczej nazywają? Dalej faktem jest, że istnieja.


@Bellie: Dzięki temu świadomy konsument może łatwo dokonać właściwego wyboru
  • Odpowiedz
Z tego co mi wiadomo - sztuczne słodziki (w ogóle słodziki) są również bardzo szkodliwe w kwestii walki z otyłością.


@Mr--A-Veed: No to źle Ci wiadomo bo wiele osób korzystało słodzików (w tym ja) podczas odchudzania.
  • Odpowiedz
@monarchista:

czekaj - wieksze podatki na cukier mają sprawic zeby polacy kupowali mniej cukru?

A giga opodatkowanie pracy ma co sprawic? Zeby nie pracowali? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wynacz, ale porównanie kretyńskie. Pracs jest potrzebnando życia, bo z niej trseba soę utrzymywać. Potrzeba jedzenia cukru jest wytwarzana sztuczne, gdyż ma on własciwosci uzalezniające i stykulujace układ nagrody. Cukier
  • Odpowiedz