Wpis z mikrobloga

Istnieje kilka badań naukowych które potwierdzają zmniejszającą się otyłość w społeczeństwie wraz ze wzrostem cen za słodycze. PiS rucha Polaków na wiele sposobów, ale akurat to był dobry pomysł. Wiadomo, że większość społeczeństwa wierzy w jakieś bajki że człowiek indywidualnie jest w stanie siłą woli przeciwstawiać się pokusom, ale z korporacjami tak naprawdę nie mamy żadnych szans w pojedynku 1 na 1.
#podatki #nauka

https://www.totylkoteoria.pl/2018/11/wyzsze-podatki-slodycze-otylosc.html?m=1
  • 166
  • Odpowiedz
@wodaSpadaZWysoka w którym kraju podatek cukrowy przyniósł zamierzony efekt prozdrowotny? To zawsze jest skok na kasę obywateli. Co gorsza najmocniej uderza w najuboższych o których rzekomo pis tak się troszczy. A osoby, które namiętnie konsumują słodzone napoje przerzucą się na tańsze zamienniki co jeszcze mocniej wpłynie na ich zdrowie. Fantastyczna walka z korporacjami przy pomocy portfela podatnika xd
  • Odpowiedz
@wodaSpadaZWysoka: Łap plusa, niestety tutaj dyskusje o podatku cukrowym wyglądają zawsze tak samo: zwolennicy dają linki do artykułów/badań naukowych i dostają kilka plusów. Potem wjeżdza ktoś „ALE TO MOJA WOOOOOLNOOOŚĆ!!!!!” „ALE SŁOOOOODZIKI” bez żadnych żródeł, bez niczego i wykopki plusują jak #!$%@?.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wodaSpadaZWysoka: a gdyby tak powołać urząd ds. Zdrowego Odżywiania, który miałby za zdanie pilnować diety Polaków, że każdy rósł zdrowy i silny, a ludzie żyli długo i szczęśliwie?
  • Odpowiedz
@Bellie: peklosól konserwuje w inny sposób niż cukier, one sie uzupełniają. To tak jakbys powiedziała że po co komu paracetamol skoro mamy antybiotyki.

Z resztą, zawsze możesz kupic inną kiełbase procesowaną nowoczesnie z zastosowaniem innych chemikaliow do konserwacji, kontroli pH itd.

Ja tam wole 5g cukru na 1kg kiełbasy, jakoś to przeżyje. Najwyżej jak zjem kawałek takiej kiełby to posłodze herbate o 0.125 łyżeczki mniej
  • Odpowiedz
Strasznie tutaj dużo whataboutionizmu. Moje zdanie jest takie że myślę że ten podatek jest pozytywnym zjawiskiem ale sam bym go zmienił i dodał inne słodycze. Uważam że inne działania znacznie lepiej by pomogły z otyłością (uświadamianie i większa pomoc psychologiczna). Nie uważam natomiast że inne wprowadzone podatki są dobre np podwyższenie ceny prądu bo powinno się zamykać te nierentowne kopalnie i wdrożyć na dużą skalę atom.
  • Odpowiedz
@Bellie: a i żeby nie było że jestem jakimś fanem cukru. Dałaś po prostu zły przykład z tą kiełbasą, tam cukier jest na prawde w ilościach śladowych ze wzgledow biochemicznych. Kto by chciał jeść słodką kiełbase? XD

Najgorzej jest z wyrobami reklamowanymi jako bez dodatku cukru ktore zwykły cukier zastapiły syropem glukozowo fruktozowym czy innym kukurydzianym.
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: białe pieczywo też jest niezdrowe i to bardziej niż słodziki, to ukryte cukry. Zakazać chleba powszedniego!


@Royal_Email: Absolutna wszechobecność niszczącego zdrowie białego cukru jest porażająca, i uciszyłbym się jak by podatkami zwiększałoby ceny takich produktów. Dzięki zyskom z takich podatków możnaby obniżyć opodatkowanie nieprzetworzonej żywności. Ale cóż, na razie mamy tylko podatek od napojów słodzonych, sam ich nie pije ale wiele osób tak i ma min. przez
  • Odpowiedz
@wodaSpadaZWysoka: czekaj - wieksze podatki na cukier mają sprawic zeby polacy kupowali mniej cukru?

A giga opodatkowanie pracy ma co sprawic? Zeby nie pracowali? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@monarchista: Obie twoje tezy są prawdziwe, podatek dochodowy zniechęca do pracy, a cukrowy do spożywania cukru.
  • Odpowiedz