Wpis z mikrobloga

Istnieje kilka badań naukowych które potwierdzają zmniejszającą się otyłość w społeczeństwie wraz ze wzrostem cen za słodycze. PiS rucha Polaków na wiele sposobów, ale akurat to był dobry pomysł. Wiadomo, że większość społeczeństwa wierzy w jakieś bajki że człowiek indywidualnie jest w stanie siłą woli przeciwstawiać się pokusom, ale z korporacjami tak naprawdę nie mamy żadnych szans w pojedynku 1 na 1.
#podatki #nauka

https://www.totylkoteoria.pl/2018/11/wyzsze-podatki-slodycze-otylosc.html?m=1
  • 166
  • Odpowiedz
@FoxX21: Akurat ten Jeden artykuł. Dlatego wkleiłem ci zd jest tego więcej i ze sprawa jest badana bo chorują na tego raka młodzi ludzie z USA i Kanady jedzący i pijacy masę przetworzonej przesłodzonej żywności. Te badania mogą być tym czym były badania nad szkodliwością papierosów wczasach kiedy jeszcze papierosy reklamowano w tv. Zrob z ta informacja co chcesz.
  • Odpowiedz
hola hola, ale jakiej PRAWICY, skąd Wam się wzięło że PiS jest PRAWICOWY xD to, że poklepują po plecach żołnierzy przeklętych w czajnikach zaklętych i huczą że PoLsKa GuRoM 1!!!1 to nie znaczy że są prawicowi XD

istnieje coś takiego jak poglądy gospodarcze, tutaj zalatuje od pisu lewicą z kilometra ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@lubie-kasztany: Są w koalicji "Zjednoczona prawica", sami nazywają się prawicą, ich wyznawcy
  • Odpowiedz
sacharozę (cukier buraczany)


@Royal_Email: cukier trzcinowy to jest chemicznie to samo co buraczany, to też sacharoza xD zawsze kisnę z tego wywyższania cukru trzcinowego nad cukrem buraczanym xD ale przynajmniej z tego co rozumiem zdajesz sobie sprawę że cukier brązowy może być też z buraków, największa beka to z ludzi którzy myślą że brązowy cukier jest z trzciny a biały z buraków
  • Odpowiedz
@Bellie: gdzie masz dodawany cukier w sokach? Sokiem w UE można nazwać tylko to co jest 100% z owoców, są pewne wyjątki jak dodawanie witaminy C do soku jabłkowego, czy soli/przypraw do soku pomidorowego. Jeśli masz na myśli jakieś napoje to i tak tam dodaje się mnóstwo wody (więcej niż z samych owoców) i polepszaczy. Jeśli chodzi ci o soki-soki to owoce składają się z cukru więc zawsze będziesz miała
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: nawet jeśli to badanie jest rzetelne, a z tego co widzę nadal metodyka kuleje jak w innych, nie biorąc, albo nie przedstawiając powodów dlaczego chociażby częściej nadciśnienie występuje u ludzi pijących napoje słodzone słodzikami (na przykład - może dlatego że częściej sięgają po nie ludzie którzy i tak mają ubogą dietę, albo częściej ludzie którzy sięgają po napoje zero uważają że robią dość jeśli chodzi o dietę i zaniedbują
  • Odpowiedz
@stefan_banach:

mogą powodować tycie


najczęściej przytaczanym badaniem co do tego jest jakieś o napojach light (które posiadają wartość energetyczna w przeciwieństwie do napojów zero jw. napisałem) z poprzedniego millenium. Albo jakieś wróżenie z fusów zakrawające o szuryzm że jak pijesz napoje zero to mózg myśli że to coś słodkiego i odkłada wagę xD nie wiadomo skąd

a gadanie że 'może powodować tycie' (co jest totalną bzdurą bo jak będziesz pić
  • Odpowiedz
poważnie uważasz że 1PLN na butelce Coli to jest to co powstrzyma ludzi przed jej zakupem? Tyle mówisz o badaniach - masz jakieś na to, że wyłącznie napoje prowadzą do otyłości?


@powaznyczlowiek: Jak zwykle na wykopie chłopski rozum górą. Badania z innych krajów pokazują, że opodatkowanie napojów słodzonych zmniejszyło ich konsumpcję. Tu masz dane z WHO w przystępnej formie.https://apps.who.int/iris/bitstream/handle/10665/260253/WHO-NMH-PND-16.5Rev.1-eng.pdf;jsessionid=BA8D7FCAD6C9C8E4B9819FEA61889869?sequence=1 Tak jak nie cierpię PiSu, tak to nawet nie był ich pomysł tylko MZ. Wiadomo, pewnie dało się to jakoś lepiej zaplanować, ale sam pomysł nie jest pozbawiony racjonalnych argumentów. Niestety zwykły człowiek nie zna się na wszystkim i w pewnych sprawach muszą decydować eksperci. A zwykły człowiek nawet nie wie, jak bardzo słodzone napoje wpływają na ryzyko cukrzycy. A poza tym to państwo polskie musi z roku na rok wydawać coraz więcej na leczenie cukrzycy.

Kilka danych z
  • Odpowiedz
@wodaSpadaZWysoka: A ja po prostu nie chcę żyć w państwie, w którym władza podejmuje każdą decyzję za mnie począwszy od uwiązania mnie w systemie emerytalnym, a na podatku za słodycze kończąc.

Staram się być myślącym człowiekiem i odżywiać się z głową. Napoje słodzone piję raz na pół roku. Nie potrzebuję państwa do tego i nie chcę żeby się wtrącało w cokolwiek poza absolutnym minimum.

Może wreszcie postawimy na porządną edukację
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@volodia:

Problemem nie są napoje (...) a dodawanie cukru wszędzie. Już nawet do kiełbas.

Święta prawda. Dlatego raczej z dupy ten podatek. Powinien jak już być po prostu podatek bezpośrednio nałożony na cukier i słodziki. Producenci musieliby mniej słodzić albo podnosić ceny słodzonych produktów.
  • Odpowiedz
@wodaSpadaZWysoka: być może coś w tym jest ale: co z papierosami? Rak krtani, płuc. Co z alko? #!$%@? wątroba i spaprane życie całej rodziny. Jakoś nie wierze w troskę rzadu o moje zdrowie. Prędzej uwierzę w łatanie budżetu państwa. Jakoś tak dziwnie się składa ze na wyroby alko czy tytoń państwo nakłada podatki i tutaj tez uderzyli pod płaszczykiem troski o zdrowie obywatela. Prawda jest taka, iż chodzi jak zawsze
  • Odpowiedz
zwłaszcza produkty ze słodzikiem którym też się dostało ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@severh: Z tego co mi wiadomo - sztuczne słodziki (w ogóle słodziki) są również bardzo szkodliwe w kwestii walki z otyłością.

Ponieważ mocno rozregulowują gospodarkę cukrową w organizmie - organizm spodziewa się cukru czując słodki
  • Odpowiedz