Wpis z mikrobloga

Istnieje kilka badań naukowych które potwierdzają zmniejszającą się otyłość w społeczeństwie wraz ze wzrostem cen za słodycze. PiS rucha Polaków na wiele sposobów, ale akurat to był dobry pomysł. Wiadomo, że większość społeczeństwa wierzy w jakieś bajki że człowiek indywidualnie jest w stanie siłą woli przeciwstawiać się pokusom, ale z korporacjami tak naprawdę nie mamy żadnych szans w pojedynku 1 na 1.
#podatki #nauka

https://www.totylkoteoria.pl/2018/11/wyzsze-podatki-slodycze-otylosc.html?m=1
  • 166
  • Odpowiedz
@wodaSpadaZWysoka: Gdyby NAPRAWDĘ zależało komukolwiek na poprawie zdrowia to PODSTAWĄ byłoby obniżenie np. vatu na warzywa i owoce no i np. wodę mineralną (ale na to też zdążył *** podnieść xD) a tak za pomidory malinowe płacimy 20zł/kg a za kiwi 1,60zł za sztukę.

Wszystko rozumiem, ale nie można tej grabieży nazwać ratowaniem zdrowia p0laków bo nic w tym kierunku nie zostało zrobione. Po roku liczę na jakieś zestawienie MZ
  • Odpowiedz
@wodaSpadaZWysoka Tak, bo na pewno #!$%@? pisiorom chodzi o nasze zdrowie, a nie o wprowadzenie kolejnych śmiesznych podatków i łatanie budżetu w ten sposób. Każdy kto próbuje ich bronić jest dla mnie śmieszny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wodaSpadaZWysoka: no ja czekam aż kochany rząd #!$%@? jakiś konkretny podatek na alkohol i uratuje mnie od tego strasznego nałogu. Jak na razie to tylko łychę zacząłem pić czystą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@shakerti1: Jeśli Ty chcesz żeby rząd decydował jak masz wyglądać to raczej z Tobą jest problem. Jedyną moją chorobą jest chroniczna potrzeba wolności. Jeszcze żeby politycy byli szczupli i wysportowani - a tak to banda otyłych dziadków, która pożera cukier wiadrami, podnosi obywatelom cenę napojów słodzonych.
  • Odpowiedz
@wodaSpadaZWysoka: Jakie społeczeństwo ? to chyba indywidualny grubas powinnien walczyć z otyłością a nie społeczeństwo za niego.Jeżeli chcesz walczyć z otyłością to ubezpieczalnie powinny podnieść składki dla grubasów.Niech grubas płaci.
  • Odpowiedz
sam piszesz słodycze, a podatek jest tylko od napojów słodzonych i ze słodzikiem. Gdzie podatek od cukru? Czekolady? Ciastek? Żelków?

Co do opracowania o slodzikach: z tego co w nim wyczytałem to autor stwierdza jedynie korelację między piciem napojami ze słodzikami a średnio lekko większą wagą. Ale równie dobrze może to wynikać z tego że ludzie pijący kolorowe napoje nie dbają tak o jakościową dietę również poza napojami.


@bambadjan: Ponieważ
  • Odpowiedz