Wpis z mikrobloga

  • 38
@pat1ryk: W Polsce wszystkie ceny dóbr importowanych dostosowywane są do Euro a nie do złotówki. Przeliczyłem to by pokazać, że podwyżki w gównowalucie, którą dowolnie można osłabiać (nbp 2x w grudniu, kurs z 4,4 do 4,62) służą jedynie wprowadzeniu złudzenia poprawy warunków.

Ej Lucyna, jak to jest o co chodzi, coraz więcej zarabiam a coraz mniej możemy kupić ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
Przeliczyłem to by pokazać, że podwyżki w gównowalucie


@DartNorbe: Manipulacja na najwyższym poziomie. Złotówka została specjalnie osłabiona, doskonale wiesz, że ten kurs nie utrzyma się długo, wobec czego twoje wyliczenia są gówno warte.
  • Odpowiedz
podwyżki w gównowalucie, którą dowolnie można osłabiać (nbp 2x w grudniu, kurs z 4,4 do 4,62) służą jedynie wprowadzeniu złudzenia poprawy warunków.


Osłabienie waluty służy dwóm celom:
1. wzmocnieniu eksportu
2. kurs wymiany dotacji unijnych na ten rok jest ustalany 1. stycznia, więc dzięki temu dostaniemy więcej pieniędzy w złotówkach.

Takie Chiny od lat sztucznie osłabiają swoją walutę, to samo robiły w czasie swoich największych wzrostów Japonia i Korea Południowa, ale po
  • Odpowiedz
  • 10
@lucer: Euro utrzyma się na tym kursie spokojnie do końca 2021 roku, później będzie się umacniać, gdy tylko do obiegu włączą się drukowane na potęgę złotówki. I maskowanie inflacji wtedy już nie pomoże.
  • Odpowiedz
gdy tylko do obiegu włączą się drukowane na potęgę złotówki.


@DartNorbe: Nie w stosunku do euro, bo my w stosunku do tego co robi strefa euro drukujemy drobne.
  • Odpowiedz
@DartNorbe: czy ten chłop ze zdjęcia nie ma znajomych, nie wstydzi się brania udziału w tym paszkwilu? Przecież w kręgach 20-30 latków powiedzenie **** na powitanie to taka nowa eluwina, nic nie jest bardziej żałosne od popierania tego reżimu.
  • Odpowiedz
@DartNorbe w Niemczech jest coś takiego jak Minijob gdzie możesz zarobić max 450€ kiedyś tak dorabiałem -> byłem chyba 3 albo 4 razy na miesiąc po 8-12h w pracy

Pomyśleć, że za podobne pieniądze musiałbym tyrać cały miesiąc xD
  • Odpowiedz