Wpis z mikrobloga

@maciasno1: Rheinland Platz kocham za winnice Bawaria piękna i bogata ale ludzie #!$%@?. W Hamburgu najlepsi ludzie. Ja mieszkam w NRW ale blisko Eifel to przyroda przepiękna. Chociaż mieszkałem w Kolonii i ludzie byli fajni. Turyngi nie polecam bo ludzie tam są źli. Zreszta miałem tam projekt i zle wspominam.
  • Odpowiedz
@obserwatorrr: miras 3maj się i nie pękaj, piszę to z perspektywy 8letniej emigracji w tym germańskim kraju. Bardzo szybko można się ogarnąć i spoko żyć, jedyne nad czym się z różową zastanawiamy to dalsza emigracja do Szwajcarii ale to już temat na osobny elaborat ( ͡° ͜ʖ ͡°). Popracuj trochę u tych wschodniaków i leć na zachód bądź południe Niemiec. Hesja, Badenia Wirtembergia, Bawaria to wg
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@rainbow_kommando: dziękuję panie komandosie (ʘʘ)
@Basik22: dzięki :) dlatego jadę z dobrym kumplem + ogarniam jako tako język, Polak to ostatnia osoba którą bym poprosił o pomoc ( ͡º ͜ʖ͡º)
@tekon: na pewno nie raz wrzucę jakiś gównowpis, dzięki :)
@Szpeju: dziękuję! Mam nadzieję, że też
  • Odpowiedz
@obserwatorrr dodam jeszcze coś do landów: wszędzie spotkasz dobrych i złych ludzi. Możesz i w Nadrenii Westfalii (NRW) się dobrze czuć, chociaż wg mnie prawdopodobieństwo tegoż jest niższe niż w Hesji, Nadrenii Palatynacie czy Badenii Wirtembergii. Na Bawarii też można spotkać się z nieprzychylnością no ale tam piękne widoki i poziom życia to trochu wynagradzają (Bawaria jako osobny kraj miałaby bodajże 6 gospodarkę w Europie ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@hans85: wstępnie mamy 3 miesiące na umowie, od czegoś trzeba zacząć. Ogólnie się zaaklimatyzować w nowym kraju etc. Później chcielibyśmy właśnie pojechać na zachód i znaleźć coś lepszego i tam już zostać. Niemiecki ofkors nadal będzie szkolony, zarówno pod kątem znalezienia lepszej roboty jak i po prostu dla własnego komfortu i swobodnej komunikacji z ludźmi.
Pytania na pewno się znajdą i jeszcze na dniach do Ciebie uderzę xD dzięki wielkie!
@Przegrywhere: życzę szybkiego powrotu, wracaj, bo na dłuższą metę w Polsce wg mnie nie ma co robić (no ale ja nie mam żadnego fachu w ręku więc tak mówię) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@proceduralne: orientowałem się trochę, pytałem znajomych którzy byli i właśnie wspominali, żebym się nie zdziwił, gdy obcy ludzie się
  • Odpowiedz