Wpis z mikrobloga

Jak tam nastroje na nowy podatek cukrowy? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przygotowani na Colę za 6,80? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Weźcie swój ulubiony napój i sprawdźcie ile dodatkowo włożycie w kieszeń złodziejom. Mój ulubiony Rockstar podrożeje o 75groszy ( )
A, żeby nie było tak ciekawie to woda na słodziku też o 50groszy w górę.
#bekazpisu #heheszki #podatki
źródło: comment_1609414712OzdVznyZiAQbzO1wgXjzPb.jpg
  • 103
@idefikx: Przecież nawet jak nałożą ten podatek, to i tak taki grubas co pije napój typu coca-cola w wersji z cukrem to i tak nadal będzie go pił, bo nie da się tego odstawić od razu. Według mnie powinni nałożyć to tylko na napoje słodzone cukrem, a nie słodzikiem. Społeczeństwo zauważyło by sporą różnicę w cenie i zaczęli by przerzucać się na wersję zero, co skutkowałoby zmniejszeniem ilości dostarczanych kalorii, a
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@idefikx: 4,3 place za 1,75l coca coli. Będzie mniej niż 5 zł według założeń twojej infografiki.

Zawołam jak będę w sklepie (3-4) i sprawdzimy na ile to prawda.
@idefikx: dodaj jeszcze do ceny ten podatek:
https://biznes.interia.pl/podatki/news-a-jednak-mf-zapowiada-podatek-od-handlu-juz-od-1-stycznia-20,nId,4937033

Podatek handlowy, to jedna ze sztandarowych obietnic PiS z kampanii wyborczej w 2015 r., ma objąć ok. 100 największych detalistów w Polsce, nie tylko z branży spożywczej.


Firmy o miesięcznych przychodach do 17 mln zł mają być zwolnione z daniny. Przewidziano dwie stawki podatkowe: 0,8 proc. od przychodów między 17 mln a 170 mln zł miesięcznie oraz 1,4 proc., dla przychodów powyżej 170
@EnJoyyy: Nie obchodzą mnie jakieś grubasy, jestem szczupły nie przesadzam z jedzeniem i lubię napić się coli czy pepsi i nie chce płacić za to drożej bo ktoś je i pije jak świnia.... Niech jeszcze wprowadzą podatek od nadmiaru jedzenia może żeby takie świnie musiały płacić za te tony przejadanego jedzenia dodatkowo jak tak chcą walczyć z otyłością.