Wpis z mikrobloga

Jak tam nastroje na nowy podatek cukrowy? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przygotowani na Colę za 6,80? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Weźcie swój ulubiony napój i sprawdźcie ile dodatkowo włożycie w kieszeń złodziejom. Mój ulubiony Rockstar podrożeje o 75groszy ( )
A, żeby nie było tak ciekawie to woda na słodziku też o 50groszy w górę.
#bekazpisu #heheszki #podatki
idefikx - Jak tam nastroje na nowy podatek cukrowy? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przygotowani na Colę ...

źródło: comment_1609414712OzdVznyZiAQbzO1wgXjzPb.jpg

Pobierz
  • 103
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@idefikx: na razie mam w zapasie 18 butelek. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pepsi zwykła 1,75L podrożeje 0.87zł + 0.53zł zmiennej (11g/100ml). Łącznie +1.40zł.
W odniesieniu do ceny po jakiej zawsze kupowałem, czyli 2.39zł/1,75l to jest ponad 58% w górę. ( ͜͡ʖ ͡€)
Dzięki Mati.
  • Odpowiedz
@idefikx: Co za debil nakłada podatek na napój ze słodzikiem typu aspartam, sukraloza, które nie posiadają kalorii, tłumacząc tym, że interesuje ich problem otyłośći polaków XDDDDD
  • Odpowiedz
Natomiast zastanawiam się jak to wpłynie na ceny innych produktów.


@wisienkowy: Cena wody też pewnie zostanie podniesiona, żeby producent nie musiał za drogo sprzedawać innych napojów. Przynajmniej tak zakładam.
  • Odpowiedz
@idefikx: Przecież nawet jak nałożą ten podatek, to i tak taki grubas co pije napój typu coca-cola w wersji z cukrem to i tak nadal będzie go pił, bo nie da się tego odstawić od razu. Według mnie powinni nałożyć to tylko na napoje słodzone cukrem, a nie słodzikiem. Społeczeństwo zauważyło by sporą różnicę w cenie i zaczęli by przerzucać się na wersję zero, co skutkowałoby zmniejszeniem ilości dostarczanych kalorii,
  • Odpowiedz
Co za debil nakłada podatek na napój ze słodzikiem typu aspartam, sukraloza, które nie posiadają kalorii, tłumacząc tym, że interesuje ich problem otyłośći polaków XDDDDD


@EnJoyyy: Bo tutaj nie chodzi o problem otyłośći polaków, a o ich pieniądze ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz