Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad zakupem konsoli i jako że nigdy nie miałem takiego sprzętu zacząłem czytać "porównania" #ps5 i #xbox. Problem w sumie polega na tym że jako laik nie dostrzegam zbyt dużych różnic pomiędzy nimi - czy faktycznie główna różnica są gry dostępne w gamepassach? Większość wydawanych gier jest tu i tu, obie konsole wydają się parametrami starczyć na długo, obie oferują blu-ray, 4k.
Może ktoś na chłopski rozum powiedzieć gdzie jest różnica :/ ?
#konsole
  • 85
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@magiol: Gościu, przestań się już kompromitować. xd Gry na PS5 droższe od Xboxa? Chodziło Ci o to porównanie, któe dałeś, tzn. cold war droższe od Mortal kombat, tak? XD Podaj jakikolwiek tytuł premierowy AAA od niezależnego studia (typu AC Valhalla, Cyberpunk, Fenyx czy Cold War), gdzie cena na PS faktycznie będzie droższa od ceny na Xboxa. NIE MA SZANS, ŻEBYŚ TAKĄ ZNALAZŁ. Wtedy Twoje gadanie miałoby sens, teraz go po prostu nie ma i to tylko dlatego każdy tutaj uważa Cię za idiotę - bo wymyślasz argument z dupy tylko po to by Ci pasował.

@Griffith:

A co do exów - MS ma teraz 23 studia, a sony 13. Zgadnij kto bedzie robil wiecej gier. Bethesda też jest Microsoftu teraz.

Nie lepiej poczekać faktycznie na te gry zamiast pisać o tym już tutaj i teraz? Wszyscy tak gadają o tych exclusivach Microsoftu jakby to było coś obiecanego a tak na dobrą sprawę wciąż nie ma zbyt wielu informacji. Póki co chyba są zapowiedziane 3 o ile mnie pamięć nie myli. W międzyczasie Sony ma zapowiedzianych z 5. Tak więc w ciągu najbliższych 2 lat ta sytuacja jakoś
  • Odpowiedz
@Griffith: No dobra, to podaj mi wszystkie zapowiedziane exclusivy na Xboxa, bo w sumie sam jestem ciekaw. :) Ja z pamięci wiem tylko o Fable, Avowed i Echo, ale zaznaczyłem już wyżej, że mogłem o czymś zapomnieć. :)
No i co, źle mówię? Masz jakieś faktyczne exclusivy już teraz, które można by oceniać (nie wliczająć Forzy i Gearsów, o których chyba słyszał każdy)?
No i popraw mnie jeśli się pomyliłem
  • Odpowiedz
@Ryszardzislaw: oprocz wymienionych masz zapowiedziane: halo infinite, perfect dark, forza motorsport, everwild, state of decay 3, hellblade 2, project mara, phantasy star online 2 new genesis. Wczoraj wyszło ciekawe info, że np. w 2021 możemy spodziewac się forzy horizon 5, wolfenstein 3 i starfield. To tylko plotki, ale dużo ludzi z branży je powtarza, więc cos moze z tego być. To teraz podaj co ma sony zaplanowane - bez czasowych
  • Odpowiedz
No dobra, to podaj mi wszystkie zapowiedziane exclusivy na Xboxa, bo w sumie sam jestem ciekaw. :)


@Ryszardzislaw: Choćby STALKER 2- dla mnie bardziej interesująca zapowiedź niż te wszystkie wielkie exclusivy SONY, z których pograłbym może jedynie w Gran Turismo.

PS5 Lepsza Wydajnosc (gry lepiej chodza z lepsza grafika rozdzialka i szybciej sie wczytuja),


@sedziakalosz: to początek generacji więc w sumie nie wiadomo, jak będzie dalej. Początkowo X360
  • Odpowiedz
@cybul26: serio, naprawdę ciekawych exów (moim zdaniem) Sony ma 2: shadow of the colossus i Bloodborne. Reszta to po prostu dobre gry. Ale ja też mam swój punkt widzenia bo ja nie kupuję gier na chwilę tylko na zawsze, nie kupuję makulatury i krążków, bo nie muszę grać w każdą grę którą wysra taśmowo (z oklepanymi mechanikami) jakieś studio AAA. Kończąc: Xbox series s to najlepsza obecna konsola, zaraz po
  • Odpowiedz
@Griffith: W moim poprzednim właśnie chciałem napisać Halo, a napisałem Echo nie wiedzieć czemu. XD Pozwól, że szybko podsumuję exclusivy, które wymieniłeś.

Xbox:
Forza Motorsport 8 - mimo braku dokładnej daty premiery to raczej na pewno 2021; Halo Infinite - miał być 2020, przełożyli bez podania następnej daty, pewnie 2021; Stalker 2 - 2021; Hellblade 2 - 2021; Scorn - 2021 (ale wyczytałem, że to właśnie ma być czasowa ekskluzywność); Everwild - data premiery nieznana, może 2021, raczej później; Fable 4 - data premiery nieznana, może 2021, raczej później; State of Decay 3 - data premiery nieznana, może 2021, raczej później; Perfect Dark - data premiery nieznana, raczej nie 2021; Forza Horizon 5 - może 2021, a może dopiero 2023, nie wiadomo; Avowed - do niedawna w google jako data premiery wisiał 2023, niedawno zniknęło, ale może to być wielce prawdopodobne; Project Mara - o tym to wgl nic nie wiadomo; Wolfenstein 3 - nie wiadomo czy tytuł będzie ekskluzywny tylko dla Microsoftu, Bethesda nie wydała żadnego oświadczenia na ten temat; Starfield - tak samo jak tytuł wcześniejszy. Te gry były w fazie produkcji, gdy Bethesda była jeszcze niezależna - więc prawdopodobnie będą to tytuły multiplatformowe.
+Phantasy star online 2 new genesis to nie exclusiv a tytuł multiplatformowy, no chyba, że coś źle sprawdziłem.
Tak więc do tej pory mamy zapowiedzianych od 10 do 13 tytułów ekskluzywnych (zależy jak liczyć) na Xboxa, z czego w zasadzie może się okazać że większość wyjdzie najwcześniej w 2022, a na 2021 potwierdzona są dwie (cztery wliczając przełożoną Forzę i Halo [tutaj potwierdzenia nie ma, ale należy
  • Odpowiedz
@Ryszardzislaw: nawet nie bede czytał tego wszystkiego, ale po szybkim przejrzeniu oczywiscie podałeś gry dla ktorych sony wykupiło czasowa ekskluzywnosc. Takie ghostwire i deathloop to gry bethesdy, chyba nie musze tłumaczyc co stanie się po roku od premiery? Wlecą do gp. Athia, final i kena to tez czasowe exy. Granblue to nie wiem co to, ale chyba jakies japonskie zboczenstwo, pewnie tez czasowe. I tak - zapomnij o grach bethesdy
  • Odpowiedz
@Griffith: Ah, informację o czasowym exclusivie FF XVI przeoczyłem, niespecjalnie ofc. Nie jest łatwo tak szybko i rzetelnie sprawdzić tyle tytułów. Szkoda, że sam tego nie zrobiłeś podając tytuł multiplatformowy. XD
W Ghostwire w nawiasie zaznaczyłem, że to chyba czasowy i nie wliczałem go do 'oficjalnych' cyfr pod spodem. Athia ma być czasowa na 2 lata, tak więc połowa graczy o tej grze już zapomni po takim czasie. ;)
Połowa gier, które Ty wypisałeś może wejdzie dopiero w 2022. Remaster bloodborne'a jeśli faktycznie powstaje wyjdzie pewnie mniej więcej w tych samych ramach czasowych, więc nie widzę przeszkód żeby go do spisu dać. :]
Ja swoją tezę potwierdziłem. W 2021 sytuacja się nie zmieni i niestety nie posiadasz odpowiednich argumentów, by moje zdanie na ten temat zmienić.

I tak - zapomnij o grach bethesdy na playstation po tym jak wydadzą
  • Odpowiedz
@Griffith: Nie będę Ci drugi raz tego podawał. Raz napisałem i wystarczy.
Jeżeli wierzysz, że firma odkupując jakąś inną firmę może narzucić wszystkie zasady z góry co i jak - to Ty wierzysz w bajki. Firma 'kupowana' może w umowie przejęcia zawrzeć przeróżne aneksy i jeśli firma 'kupująca' któryś złamie - firma 'kupowana' odzyskuje samodzielność i dostaje od firmy kupującej ogromne odszkodowanie.
Nie mówię, że w tym wypadku na pewno
  • Odpowiedz