Wpis z mikrobloga

#metal #progressivemetal #melodicdeathmetal
#cultowe (364/1000)

Amorphis - Against Windows z płyty Elegy (1996)

Lubię ten album, kojarzy mi się z jakimś kursowaniem pociągami w wakacje po to żeby zapisać się na WF na studiach xD
To ulubiony numer z tej płyty. Co prawda riff którym się rozpoczyna brzmi jak jakiś tani folk metal, albo nawet power metal, ale melodie w refrenie mi wynagradzają tę niedogodność. Druga część refrenu ma w sobie nawet sporo pazura. Solówka też niczego sobie :)

PS. wiem że jakość video paskudna, ale z audio nie jest tak źle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
-------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Przez tysiąc dni postuję rzeczy których słuchałem przez ostatnie 20 lat (jeden numer dziennie, od 01/01/2020 do 26/09/2022). Szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne. Niektóre były hiciorami, innych wolałem sobie nigdy nie przypomnieć. Kolejność wstępnej listy zrandomizowałem i nie jest mi znana. Odkrywam dzień po dniu.
cultofluna - #metal #progressivemetal #melodicdeathmetal
#cultowe (364/1000)

Amor...
  • 2
@AbaddonLincoln: ja właśnie pamiętam tak lepiej tylko 3 pierwsze płyty, ale siadła dobrze tylko ta (druga o ile pamiętam)

EDIT: a jednak trzecia, czyli pierwszej nie pamiętam, jeszcze Tales from 1000 Lakers i Tuonelę znam. Tzn. słuchałem na pewno wszystkich, ale już ich nie pamiętam tych pozostałych