Wpis z mikrobloga

@PlenipotentLichwiarstwa obracając tym 9k w ciągu roku ale nie wypłacając na konto swoje tylko cały czas działając tam na giełdzie to trzeba płacić jakiś podatek? Mam wpłacona podobną kwotę i mam tam niewielki zysk - więc nic nie wypłacam i gram dalej i zastanawiam się czy muszę teraz coś płacić bo chce działać zgodnie z prawem. Działam na trading 212 i jest to mój pierwszy rok.
@LZBNZ Szczerze mówiąc to nie znam się za bardzo, więc lepiej popytaj ludzi którzy mają konto na trading212, ale
wydaje mi się, że niestety musisz zapłacić podatek 19% z zysków kapitałowych (zysk-strata)*0,19 od sprzedanych akcji wliczając ew dywidendę. Większość domów maklerskich wysyła pit-38 ale z tego co przeczytałem na szybko to t212 tego nie robi i musisz sam to wypełnić. ALE na twoim miejscu bym założył oddzielny wpis i zapytał ludzi, ew
Musisz zgłosić, czy to zysk czy to stratę - podsumować swoje działania/transakcje. Nie ma znaczenia, czy pieniądze zostały zainwestowane po transakcji w kolejne akcje czy kupiłeś samochód, nie ma znaczenia na jakim koncie się znajdują na koniec roku.