Wpis z mikrobloga

Będzie ostro.

Alicja Jakubowska [..] która zaszczepiła się w Polsce pierwsza [..] podczas briefingu prasowego [..] przyznała, że wątpliwości co do szczepionki pojawiały się również wśród pracowników służby zdrowia. Jej zdaniem, wynikało to z braku wiedzy.

Zaczyna się wmawianie lekarzom, że przyczyną ich rezerwy wobec szczepionki mRNA jest brak wiedzy. Nieźle. Popcorn kupiony #pdk

//
#polska #lekarz #medycyna #zdrowie #szczepienia #covid19 #koronawirus #heheszki #bekazpisu
  • 113
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktos tu napisal ze zostaly zachowane wszystkie standardy przy wprowadzeniu tak szybko szczepionki , ma ktos wiedze jakie to sa standardy?
Bo skrocenie badan klinicznych az o tyle lat mega naciagane to jest i twierdzenie ze nie ma zadnych skutkow ubocznych , durne szczepionki dla dzieci maja i powoduja ze zdrowe dziecko staje sie warzywem a uzywane sa tyle lat...
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany: @destruktiv_komando: osoby zaszczepione były obserwowane przez 2 miesiące, więc nie wiemy dużo o długofalowych skutkach szczepionki, ale szczepionka jest dopuszczona bez tego bo skutki uboczne po 2 miesiącach są bardzo rzadkie, idąc waszą logiką żaden lek czy szczepionka nie powinien być dopuszczany do użycia przez kilkadziesiąt lat, bo przecież po 30 latach od zaszczepienia coś się wydarzy xd
  • Odpowiedz
@kjjbox:

wykopek: lekarze to bezmógzi, lenie, co biero tylko pieniądze za nic w prywatnych gabinetach, a nie znają się nawet na tym, co mają leczyć

też wykopek: mądrzy lekarze, unikają szczepionek, ale wmawia im się, że są głupi11
  • Odpowiedz
@Nihas: no to powiedz mi dlaczego w takim razie badania kliniczne tj. podawanie szczepionki, obserwowanie pacjentow, wyciaganie wnioskow trwaly po 4-7 lat w innych przypadkach, a tutaj tylko kilka miesiecy?

Czy to nie jest tak, ze zasadą jest, ze czeka się wlasnie taki czas, aby dopuscić do obiegu szczepionkę?

Idąc logiką wszystkich innych badań klinicznych nad szczepionką zadna szczepionka nie powinna byc dopuszczona do uzycia przez te 4-7 lat, bo
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany: to nie prawda, że szczepionki były badane przez kilka lat żeby określić skutki długofalowe, i już tłumaczyłem dwa razy dlaczego teraz szczepionka jest szybciej.

Idąc logiką wszystkich innych badań klinicznych nad szczepionką zadna szczepionka nie powinna byc dopuszczona do uzycia przez te 4-7 lat


Dlaczego 4-7? Przecież skutki długofalowe mogą wystąpić po 10 latach i co wtedy?
  • Odpowiedz
@Nihas:

to nie prawda, że szczepionki były badane przez kilka lat żeby określić skutki długofalowe, i już tłumaczyłem dwa razy dlaczego teraz szczepionka jest szybciej.


To oczywista manipulacja. Szczepionka przeciko Covid 19 nie była badana przez kilka lat. Była badana przez kilka miesięcy. Idąc Twoim tropem rozumowania poprzednie szczepionki, które wchodzily na rynek i nie byly oparte na technologii m-RNA byly badanie przez 200 lat, wiec wlasciwie nie sa potrzebne zadne badania, no bo byly badane przez 200 lat no nie ( ͡°
  • Odpowiedz
@Nihas: Przecież jak zaszczepisz ludzi z 1 etapu, to po zakończeniu, 3 etapu po, przykładowo, 7 latach, to masz wyniki długofalowe z 1 i 2 grupy. W normalnym, pełnym procesie, wyniki długofalowe uzyskujesz "przy okazji" a nie jako osobne badanie. Przy szczepionce na covid tego procesu nie ma, no wszystko leci równolegle. Prościej tego chyba się nie da opisać.
  • Odpowiedz
To oczywista manipulacja. Szczepionka przeciko Covid 19 nie była badana przez kilka la


@niezdiagnozowany: nigdzie tak nie napisałem

Nie wytlumaczyles wcale, dlaczego szczepionka jest szybciej, bo nie wytlumaczyles jak mozna skrocic ostatnia faze badan polegajaca na tym ze musi minac pewien czas, od którego osoby dostaly szczepionke i obserwuje się ich reakcje. Mozna skrocic, zbieranie danych, zbieranie informacji z literatury, artykulow naukowych przy łatwiejszym dostępie materiałów (co w związku z covidem 19 miało miejsce), zatrudnieniu większej liczby osób, którym się zapłaci więcej pieniędzy, ale tego, zeby czas szybciej leciał nie da się kupić, choć byś miał miliardy euro, nadal godzina bedzie miala 60
  • Odpowiedz
@Nihas:

nigdzie tak nie napisałem

to nie prawda, że szczepionki były badane przez kilka lat żeby określić skutki długofalowe, i już tłumaczyłem dwa razy dlaczego teraz szczepionka jest szybciej.


No nigdzie tego nie napisales, rzeczywiscie ( ͡
  • Odpowiedz
Tak ufam naukowcom, którzy brali udzial w badaniach nad szczpionkami, zgodnie z naukowymi standardami, ukonczywszy wszystkie fazy badan szczepionek przed wypuszczeniem jej na ogolnodostepny rynek.


@niezdiagnozowany: opisałeś dokładnie szczepionkę na Covid.

No tak rozumiem, z Twoich wywodów wynika, że kazda szczepionke badano tak, że jak komus nic nie bylo przez 2 miesiace to sie z nim zegnali zyczyli milego dnia i powodzenia w zyciu xD. Wcale niezbierano od niego danych
  • Odpowiedz
@Nihas:

Otóż to. Piękny fikołek, czyli potwierdzasz to co od samego początku pisał @niezdiagnozowany.

Gdybys chociaż przeczytał linki, które wklejasz, to byś zobaczył, ze w projekcie badania JEST długoterminowa obserwacja zaszczepionych pod katem SAE (ciężkich skutków ubocznych). Tylko z oczywistych względów nie mogła być do teraz przeprowadzona.

Dlatego tez m.in. szczepionka nie ma zwykłego pełnego approvala FDA, tylko "Emergency Use Authirization".
  • Odpowiedz
@kjjbox: a ty myślisz, że lekarze, którzy kończyli studia 20-30 lat temu są na bieżąco z wiedzą medyczną? XD coś tam kojarzą ze studiów, ale w większości wiedzę opierają na tym, czego się nauczyli na specjalizacji od ordynatora, który miał przedwojenną wiedzę. Już nie mówiąc o personelu średniego szczebla. Moja mama położna zapisała się na szczepienia po tym jak ją #!$%@?łem (55 lat, mega ryzyko biorąc po uwagę wiek i
  • Odpowiedz
@kjjbox: trafiłem na fragment jej wypowiedzi: "Apeluję do wszystkich Polek i Polaków żeby się zaszczepili". No spoko, już wiemy z kim mamy do czynienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kjjbox: Kwestią czasu jest nagonka na medyków,którzy nie chcą się szczepić. Wiele osób ze środowiska wie,że są lekarze,doktorzy,profesorowie,którzy zjedli by z pod siebie gówno w imię kolejnego zarobku.Dlatego nie dziwi mnie,że ci eksperci reklamują tą szczepionkę. Nikt nie sprawdza powiązań tych osób z koncernami farmaceutycznymi.Szczepić mogą się osoby z grupy ryzyka ciężkiego przebiegu choroby,niekoniecznie zaś z grupy ryzyka samego zakażenia.
  • Odpowiedz
@kjjbox: u mnie lekarz na pytania o covida odpowiedział - nie wiem, jestem chirurgiem :] A potem mi opowiedział, że w wakacje na taką samą odpowiedź pacjent zripostował "no ale to Pan jest lekarzem" Wiec wiedząc, że pacjent jest mechanikiem, spytał się go o część samolotu. Mechanik nie wiedział, więc dorzucił "ale mechanikiem Pan jest?" I pacjent wtedy zrozumiał ( ͡° ͜ʖ ͡°) lekarz mi powiedział,
  • Odpowiedz