Wpis z mikrobloga

@budyn: @exyvL: mój jak miał rok to kładłem się koło niego na 5min, a potem mówiłem że tata idzie spać do swojego łóżka, a jemu zdecydowanym tonem ale cicho mówiłem, że ma już spać.
Najtrudniejsze w tym było pilnowanie żony w tej samej konsekwencji a nie leżenie i tulenie się godzinami do juniora.
W efekcie mam teraz 3 latka któremu na dobranoc czytamy książkę, dobranoc i wychodzimy.

Mamy też 5lvl
@budyn to jest fenomen, jak dziecko z każdym opiekunem zasypia inaczej. Czyli da się XD
A myślałeś, żeby żonie podpowiedzieć swój sposób? Mnie na przykład mąż sprzedał parę trików i jestem mu wdzięczna. Sama bym nie wpadła na niektóre XD
@budyn aj to zależy od dziecka. My starszego (teraz lvl4) nauczyliśmy zasypiać samemu gdzieś w okolicach 2.5lvl, ale wystarczyła ostrzejsza choroba na święta rok temu (do dzisiaj mówimy że to był covid bo się rozjechaliśmy całą chatą na ostro) i kilka dni gdzie ktoś musiał z nim spać bo główka boli, kaszelek i inne #!$%@? muje to potem miesiąc oduczania... A młodszą lvl1 od pół roku tylko wystarczy do wyra odłożyć i
@Devlin_Arcanus: mój mi nie pozwalał też, na początku kłamałem że wrócę, potem z uśmiechem ale stanowczo mu mówiłem 'spij'.

Najważniejsze jest 3-5min głowy położonej w poduszkę to triggeruje tryb spania.
Drugie to jak kładziesz się obok to koniecznie na łyżeczkę żeby nie widziało twojej głowy. Może czuc obecność ale nawet mikromimmika twojej twarzy będzie go pochłaniać i rozbudzać.

Kolejno to światło i u mnie radio najciszej jak się da jako generator
@kobrys13: Fajnie, że tak Ci się udało, ale dzieci są różne, niektórych nie ma szans zostawić samych, inne łatwo przywykają. Wiem, bo miałem i takie, i takie. To nie jest tylko kwestia konsekwencji. Po 2 godzinach wycia dziecka to już nie jest konsekwencja, tylko sadyzm.
@taki_sobie_mirek: nie robi się tego z dnia na dzień, ale nad każdym dzieckiem można zapanować.
Najtrudniej jednak to wychodzi kiedy dziecko czuje zasięgu matki w domu.

No i 2h to czysty sadyzm, zgadzam się.

Polecam książkę 'najszczęśliwszy śpioch w okolicy'