Wpis z mikrobloga

#diy #majsterkowo #meble #rodzicielstwo #dzieci #chwalesie
Dobry Mirki! Spojrzcie jaki fajny polko-biurko-regal dla mlodych (synow) zbudowalem. Mam juz za soba w domu kilka mebli na wymiar zrobionych samemu (takie moje hobby raz na jakis czas) - ale z tego jestem naprawde dumny - wyszlo calkiem fajnie. Wszystko sam w CAD rozrysowalem, zamowilem formatki, dokupilem okucia i w 2 weekendy skrecilem :)
Polecam wam robic meble samemu - to prawie jak zabawa klockami #lego z ta roznica ze najpierw mysisz sam zrobic sobie klocki. Nie jest to wcale takie trudne. Oszczedzic mozna sporo. A jak masz jeszcze do tego cierpliwosc to zrobisz to lepiej i dokladniej niz nie jeden pseudo msjster stolarz wolny skoczek. Pozdrawiam! I Wesolych Swiat wszystkim. W zdjeciacj wiecej zdjec.
Pobierz AntiAdzik - #DIY #majsterkowo #meble #rodzicielstwo #dzieci #chwalesie
Dobry Mirki! S...
źródło: comment_160880053618IE5i8nH2ymAIu0fmTMS2.jpg
  • 36
@fspl2
Jak wprowadzalem sie na nowe dopiero co wykonczone mieszkanie gdzie kuchnie i meble do lazienki mialem wykoname przez zaklad meblowy postanowilem ze reszte bez pospiechu wykonam sam. Sklonily mnie do tego ceny jakie zycza sobie zaklady meblowe i czas oczekiwania na realizacje. Za dwie nieskomplikowane szafy do przedpokoju znajomy zaklad chcial najbidniej 6k a ja ogarnolem to za 1,5k. I tak mi sie skrecanie spodobalo, ze potem juz wszystko w domu
@Pandzior
Wg. mnie skrocona instrukcja moglaby wygladac tak.

1. Zaprojektuj dany mebel (jak umiesz rysowac w jakimkolwiek programie do rysowanis w 3D to super, jesli nie to tez da rade na kartce papieru w 2D - pomijasz wtedy wymiar glebokosci ktory czesto bedzie sie powtarzal czyli tak jakbys patrzyl na dany mebel od frontu (operujesz tylko wysokoscia i szerokoscia/dlugoscia mebla). Przed zaprojektowaniem pomierz miejsce gdzie mebel bedzie stal (warto wtedy zwrocic uwage