Wpis z mikrobloga

Cześć, czy możecie polecić jakieś narzędzie które jest idealne do DayTradingu, problem w tym że codziennie kupuje i sprzedaje akcje za 400 tys zł, a niestety XTB powyżej obrotu 100 tys. euro miesięcznie bierze prowizje 0,2% niby nie dużo ale przy mojej kwocie to 800 zł za każdą operację powyżej limitu, który starczy mi na 1-2 dni a potem płać i płacz:( Znacie coś co ma większe limity i ogólnie uchodzi za tanie. Obecnie obracam tymi pieniędzmi na Revolucie, który prowizji nie ma, ale kupując akcje muszę kupować 11 razy po 10 tys $ bo taki jest limit, co trwa bardzo długo zwykle 2 minuty, a wyceny jak wiemy zmieniają się bardzo dynamicznie. Obracam tylko akcjami z USA bo tylko takie są na Revolut i tak chciałbym by zostało, więc dochodzi jeszcze kwestia jak to tanio dolarami zasilić bądź wymienić je. Można to jakoś przelewem dolarowym z Revoluta zrobić?
Mogę nawet płacić jakiś abonament do 200 zł miesięcznie za taki produkt byle miał zerowe lub bliskie zeru stawki.
#gielda #revolut #xtb #daytrading #inwestowanie
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michoopro: nie boisz się takiej kasy trzymać na revolucie? Przy takiej kwocie i ilości transakcji moze byłbyś w stanie szukać czegoś bardziej dopasowanego do ciebie albo negocjować jakieś znizki.
  • Odpowiedz
@r4do5: Nie boję się, jest nas wielu( ͡° ͜ʖ ͡°), ale jak widzisz szukam bardziej profesjonalnych alternatyw. Rozmawiałem z doradcą XTB i mimo takiej kwoty nie zgodził się na obniżenie stawek. Masz kogoś konkretnego na myśli kto byłby chętny ponegocjować?
  • Odpowiedz
@michoopro: jak obracasz taką gotówką, to zawsze możesz poprosić o zmianę prowizji. Ale nikt do zera ci nie obniży. Jak masz konto w stanach, to możesz robinhoodem pobawić się - tam masz niby do $500K zabezpieczenie. Ewentualnie interactive brokers zostaje ci - to chyba, będzie najcebula rozwiązanie.
  • Odpowiedz
@minvt: Mam bardzo luźne podejście do pieniędzy, po prostu regularnie z żoną odkładamy, lvl 36 i 33, więc też weźcie to pod uwagę :)
Sporo pracy, dzieci na głowie przez co czasu brak, a Wykop jest dla mnie pierwszym miejscem, gdzie pytam.
Nigdy nie wiadomo czy nie trafi się na Mirka, który jest obeznany w temacie i pomoże.
Gdybym nie znalazł odpowiedzi tutaj szukałbym dalej, ale jak widać powyżej znalałem
  • Odpowiedz