Wpis z mikrobloga

@maciorqa:
Zero myślenia i optymalizacji, tylko "bierzemy framework z sieci a ze slacka copy/paste".
Potem zdzwiwienie jak to wolno działa przy 100% zużyciu zasobów na podzie...

A na pytanie przy code review dlaczego całą konfigurację pewnego zewnętrznego serwisu zaszyto w kodzie zamiast wyprowadzić chociażby do osobnego pliku konfiguracyjnego, żeby dało się per środowisko zmnieniać odpowiedź była taka: "no w tutorialach na stronie tego serwisu tak podają i wszyscy tak robią".

Kiedy
@maciorqa: Brak znajomości podstaw działania komputera oraz algorytmiki. 90% programistów których znam to ludzie, którzy znają składnię danego języka i jakiś framework albo dwa. Nie potrafią pisać czytelnego, rozszerzalnego i testowanego kodu, robią 4 zagnieżdżone pętle for i według nich jest to spoko. Jak zwróciłem im uwagę, że niektóre rzeczy można zoptymalizować to wielka obraza majestatu. Spotkałem się z seniorami, którzy nie wiedzą co to jest rekurencja... Potem powstają potworki o
@bord0: Ciekawe dlaczego o tym, że studia są niepotrzebne mówią Ci, którzy ich nie mają? :>

@bmLq: Odpowiem standardowo. To zależy. :D Jak robię sobie funkcyjnie w eliksirze i #!$%@? wątków na potęgę to rekurencja jest mega fajna i brak global state też. Ja osobiście staram się zawsze pisać funkcyjnie i używać rekurencji jeżeli ma to sens. Jeżeli nie ma to oczywiście pętle.
@yggdrasil: Na studiach jest fajne to, że masz podane na tacy pod sam nos informacje na temat logiki matematycznej i jej przełożenia na budowę układów elektronicznych, wiesz do czego służą i jak działają tranzystory, co to są przerzutniki, co to są i jak działają układy kombinacyjne i sekwencyjne, wreszcie jest budowa procesora i asembler. Jeżeli do tego dołożyć algorytmy i struktury danych, wiedzę na temat złożoności obliczeniowej i pamięciowej i zabawę
Błędy w logice.

Ciekawe dlaczego o tym, że studia są niepotrzebne mówią Ci, którzy ich nie mają? :>


@yggdrasil: bo tylko oni mają tę wiedzę? Skąd ktoś po studiach ma wiedzieć czy były potrzebne czy nie? Tylko osoba, która nie ma studiów i pracuje jako programista może stwierdzić, że faktycznie, studia nie były potrzebne aby pracować jako programista.