Wpis z mikrobloga

Nie jestem płaskoziemcem a tym bardziej antyszczepionkowcem.

Często szczepiłem się na grypę, mam szczepienie na WZW i inne, które były obowiązkowe w szkole, ale na covid nie zamierzam się zaszczepić.

Każdy ogarnięty lekarz powiem Wam że nie da się zbadać szczepionki w tak krótkim czasie.

Jak za jakiś czas PiSowskim trollom uda się stworzyć na wykopie atmosfere, mówiącą że osoby, które nie chcą się szczepić na COVID to płaskoziemcy, szury i foliarze to będzie znak że pora uciekać z tego portalu.

#koronawirus
#bekazpisu
  • 42
@Razzish: pracuje z osobami z niepełnosprawnością. Praktycznie 90% z tych osób się nie zaszczepi bo najzwyczajniej nie może. Szczepionka jak szczepionka jestem ciekaw jakie są przeciwskazania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 74
@Razzish: rachunek jest prosty

Możliwe konsekwencje wirusa x prawdopodobieństwo go złapania czy możliwe 2 dniowe skutki uboczne jak lekka gorączka. Wole zaryzykować z lekką 2dniowa gorączka niz 3 tygodnie covida przechodzić który spustoszy mi organizm, a niektórych zabije
@Razzish: Raz - szczepionka jest nieprzebadana pod kątem skutków ubocznych, a dwa - organizuje ją rząd, który składa się absolutnych nieudaczników. Nie ufam im już w niczym. Dla mnie to tylko kacykowie i aparatczykowe zdeterminowani żeby utrzymać się przy korycie ile się da. Nawet kosztem życia własnych obywateli.
IMO to nie jest władza przyjazna obywatelom, a wręcz dla społeczeństwa szkodliwa.
@zeek
Skąd pewność że dwudniowa gorączka to jedyne skutki uboczne szczepionki, która nie została dokładnie przebadana?

Skąd pewność że będzie ciężkie trzytygodniowe przechodzenie covida w razie zachorowania? Tym bardziej śmierć? Sprawdź sobie prawdopodobieństwo śmierci na covida w twojej grupie wiekowej. Jeśli nie jesteś staruszkiem lub przewlekłe chorą osobą, szanse że umrzesz są bliskie zera.
@Razzish: Dużo osób i tak nie może się szczepić. Ja karmie piersią co jest przeciwwskazaniem. Do tego planuje drugie dziecko w ciągu 2-3 lat co jest kolejnym przeciwwskazaniem xD

Pomijając właśnie fakt, że normalnie jest 5 lat badań klinicznych. Ciekawa jestem następnego roku i ewentualnych NOP po tej szczepionce, które wychodzą w praniu (jak teraz w UK, że osoby z alergiami nie mogą się szczepić)
@zeek
Ale jak ta matematyka została wykonana? Wiesz ze szczepionka na świńska grypę, nad którą badania trwały dłużej, powodowała u znacznej grupy ludzi efekty uboczne w postaci narkolepsji, które wychodziły dopiero po latach?
Tak samo może być (niekoniecznie musi) w przypadku tej szczepionki. Według mnie prawdopodobieństwo wystąpienia takich niepożądanych skutków jest wyższe przez krótszy czas pracy nad szczepionka. Osobiście nie dotykam tej szczepionki dopóki rządy mnie nie zmusza. Tak samo jak nie
Skąd pewność że dwudniowa gorączka to jedyne skutki uboczne szczepionki, która nie została dokładnie przebadana?


@cocodzamboidoprzodu: skąd pewność, że 2 tygodnie gorączki to jedyne skutki zachorowania na covid, które nie zostały przebadane w długim okresie?

Sprawdź sobie prawdopodobieństwo śmierci na covida w twojej grupie wiekowej. Jeśli nie jesteś staruszkiem lub przewlekłe chorą osobą, szanse że umrzesz są bliskie zera.


Jakie jest prawdopodobieństwo skutków ubocznych szczepienia, a jakie ryzyko hospitalizacji czy śmierci
@2mack:
właśnie to próbowałem przekazać, że prawdopodobieństwo skutków ubocznych szczepienia jest nie do oszacowania. Zobaczymy za kilka miesięcy/lat.

Co do hospitalizacji/śmierci w przypadku covid wiemy już trochę więcej, np:
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/covid-data/investigations-discovery/hospitalization-death-by-age.html

przyjmując moją grupę wiekową, 20-29, prawdopodobienstwo śmierci jest odpowiednio 220 razy i 630 razy niższe niż w przedziałach 75-84 i 85+.
Jeśli dodamy do tego informację o tym, że najczęściej ludzie umierają na covid ponieważ chorują na coś innego, nie widzę
@deziom
Jest też duża liczba lekarzy którzy nie zamierzają się szczepić, tylko co z tego? Oczywiste jest ze jeśli sprawa dotyczy tak dużej ilości ludzi, zdania będą podzielone. Każdy musi wybrać sam.

@Lonate
@Leniek

No widzicie, a ja przebywałem w jednym pokoju z osobą która zaraz po moim wyjeździe źle się poczuła i zrobiła test, który wyszedł pozytywny. Ja zero objawów, jego partnerka również. Sam chory przeszedł to jak cięższe przeziębienie.
Nie
@Lonate: Wczoraj jakiś lekarz w telewizji powiedział, ze nie ma przeciwwskazań dla osób starających się o dziecko a jedynie dla kobiet będących już w ciąży. Także bałagan i różne wersje pojawiają się także wśród „ekspertów”.
Wczoraj jakiś lekarz w telewizji powiedział, ze nie ma przeciwwskazań dla osób starających się o dziecko a jedynie dla kobiet będących już w ciąży. Także bałagan i różne wersje pojawiają się także wśród „ekspertów”.


@Katzenfutter: punkt pierwszy to wszystko odbywa się na podstawie karty charakterystyki produktu leczniczego - a że szczepionki jeszcze nie ma to nie ma też karty.

Co do kobiet w ciąży brak jest badań, w USA lekarz ma
@Razzish: typie, trochę pomyśl i poczytaj o firmach zajmujących się wirusologią. Te firmy nie zaczęły działalności od tego roku. Prace nad różnymi metodami szczepień p/wirusom trwają od kilkudziesięciu lat, to nie są lata 90-te, że trzeba budować programy badawcze od podstaw, zaawansowane technologie i know how są już opracowane. Wyizolowanie antygenów to już nie jest żaden problem. Włącz myślenie. Mówi lekarz, bez odbioru
Wiem natomiast, że im dłużej będę czekał z nią tym większe szanse że ewentualne powikłania poszczepionkowe już się pojawia.


@cocodzamboidoprzodu: w tym czasie możesz zacząć czytać o powikłaniach po koronawirusie. Już w Polsce tworzą się oddziały przeznaczone na rehabilitacje osób pocovidowych. Dzieci dostają zapalenia mięśnia sercowego po bezobjawowym zakażeniu, które jest bardzo niebezpieczne i może zostawić ślady do końca życia - w Polsce są już dziesiątki przypadków. I jak o tym
@Razzish: edit: problemem jest w zasadzie tylko reakcja organizmu, bo nie może być zbyt silna- wystąpią normalne objawy choroby, co dość trudno oszacować biorąc pod uwagę różny stan ogólny całej populacji (te szczepienia mają być masowe)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Razzish: Aha. Dr Mark Toshner, who has been involved in the trials at sites in Cambridge, said the idea that it took 10 years to trial a vaccine was misleading.
He told the BBC: "Most of the time, it's a lot of nothing."
He describes it as a process of writing grant applications, having them rejected, writing them again, getting approval to do the trial, negotiating with manufacturers, and trying to
@Katzenfutter: W ulotce szczepionki na razie widnieje, że nie można się starać o dziecko przez jakiś czas (nie pamietam jaki) po otrzymaniu szczepionki.

No nic, na razie pożyjemy, zobaczymy :)
@Razzish: Trzeba podchodzić racjonalnie do sytuacji. Sam się szczepić też nie mam zamiaru ale nie mając żadnych chorób w młodym wieku prędzej zginę w wypadku komunikacyjnym jadąc się zaszczepić niż na covida. Jednak już rodzicom jak najbardziej poleciłem się zaszczepić bo u nich ryzyko covida jest już znaczące. Warto podchodzić racjonalnie bez fanatyzmu do tematu.
@Karatte argumentacja jest taka, że szczepionki to najlepszy wynalazek medycyny, ale masa szczepionek w przeszłości była #!$%@? na starcie
Masa właśnie takich "na już" okazywała się problemem.

Jestem matematykiem i dla mnie to kwestia szansy. W moim wieku szansa na Covid i śmierć (plus brak kontaktu z ludźmi) wynosi pewnie promile. O ile to się podbije?

Zawsze śmieję się z antyszczepionkowcow, ale czytałem również wiele mało fajnych przypadków.