Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Mescuda: btw zamontowałem sobie przy wejściu z przedpokoju do salonu wycieraczkę, żeby nie wnosić kurzu na klapkach. Co dwa - trzy dni muszę odkurzać, tyle syfu w mojej okolicy jest. Jak teraz chodzę w ortezie to mnie po prostu triggeruje, że nie mogę się położyć bo jak to w butach XD
@Niesmialo_jezdze_tarpanem: dobrze Ci sie wydaje ( ͡° ͜ʖ ͡°) a sciaganie butow tak wrylo sie wiekszosci w mozgi, ze mysla, ze to oznaka kultury xD i jeszcze bedzie przytaczal taki fan comy Chiny za przyklad, czyli kraj oddalony o tysiace km, o historii i tradycji siegajacej tysiecy lat, ktory bardzo dlugo nie mial stycznosci z Europa xD i nie rozumie, ze co kraj to obyczaj. W ktoryms
wydaje mi sie ze brak kultury to wlasnie wymagac od gosci zeby zdejmowali buty.


@Niesmialo_jezdze_tarpanem:

Dokładnie. Dawniej był to element dobrego wychowania - zostawić gościa w jego własnych butach. Do obowiązków gościa należało mieć czyste buty. Dlatego popularne były kalosze, ale nie w rozumieniu dzisiejszych gumowców, tylko takich osłon na buty, żeby się nie pobrudziły od łażenia po zasranych i zabłoconych chodnikach.
@Prusti: @Jin: @WyjmijKija: przeciez to nie chodzi o brak kultury tylko o to zeby komus nie nasyfic w mieszkaniu/nie zostawic odciskow podeszwy na wszystkim. Ja rozumiem ze sa polaczki ktorzy lubia miec syf w domu bo nie rozumieja ze polak robak to nie amerykanim i nie przychodzi w czystych nowych Timberlandsach tylko w starych 10 letnich adidasach z gnojem i ptasim gownem na podeszwie
@Sheppard28: ale Ty wiesz, ze chodzenie po domu w butach to europejski "wynalazek" wyzszych warstw spolecznych i to od wiekow, a nie zadna amerykanska moda? Chlopi na wsiach chodzili po chalupie boso albo w papuciach zeby klepiska nie zniszczyc. Ja dla wygody po wlasnym domu laze w kapciach, ale jak wpadaja goscie, szczegolnie jesli sa dobrze ubrani to zawsze rekomenduje pozostanie w butach. Jakos moje podlogi na tym nie cierpia. Jezeli