Wpis z mikrobloga

@dziara1429: bo to już jest jakas plaga na tym portalu. Może faktycznie ty się pomyliłeś, ale podejrzewam, ze spora cześć naprawdę tak pisze, podobnie jak modne ostatnio zaimki „TE” w każdym możliwym miejscu. Może ktoś przeczyta i się nauczy :D
@Mamerki69: nie wiem kogo mułem nazywasz. Nie rozumieją ci co #!$%@? pomysł w życie wprowadzili. Moja matka ma sklepy do 6:30 obskoczone - towar świeży, przewietrzone sklepy -najbezpieczniej. #!$%@? ma na czekanie do 10:00 jak wszyscy każda bułkę obmacają.
@niebieskatrytytka: ok - "poprosił"
Zajebista prośba - sprowadza się do zostań w domu, bo umrzesz

Szef rządu podkreślił, że na śmierć i poważne konsekwencje dla zdrowia w związku z COVID-19 narażone są przede wszystkim osoby starsze. "Dlatego wprowadzam program +Ochrona seniorów+. Prosimy seniorów powyżej 70. roku życia, którzy nie świadczą pracy o nieprzemieszczanie się, w miarę możliwości o niewychodzenie z domu"


Nie chodzi mi o zakazy bez podstawy prawnej, bo to,
A nie mogą być kurfa solidarni i nas nie wkurzać ?


@Maseuko: ale dlaczego mieliby nie robić zakupów o 7:50, skoro mogą?
A jeśli sytuacja byłaby odwrotna: godziny dla "młodych" 15-18 (czyli wtedy nie mogą chodzić seniorzy, a Ty i tak możesz cały dzień) - to czy wchodziłbyś do sklepu tylko między 15 a 18?


To jest tylko i wyłącznie obostrzenie mające na celu ograniczyć ludzi <60 rż.
No kurde jeszcze
Pewnie, że tego nie robię, skoro zazwyczaj mi się spieszy, jako osobie pracującej


@ZjadaczPrzegrywu: No, ale są czasem się nie spieszysz. Wtedy odmawiasz sobie zakupów, choć masz na nie ochotę, żeby nie przeszkadzać ludziom dobrej roboty?

bo już nie będę miał gdzie się spieszyć


Może, mimo wszystko im się spieszy. Mi się nie spieszy, a chodzę rano. Potępiłbyś mnie? Zresztą pomysł, że jak jesteś starszy to stajesz się człowiekiem drugiej kategorii
@Maseuko: Dlatego to jest jedno z najbardziej idiotycznych obostrzeń. Seniorzy i tak cały dzień chodzą po mieście z nudów, z samego rana jest ich w sklepach pełno, a w godzinach 10-12 czyli akurat tych dla nich, jak chce się wejść do sklepu, to nie ma #!$%@? nikogo, ale wejść nie możesz, bo nie jesteś seniorem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@niebieskatrytytka: Wypracowywanie dobrych praktyk tak, by każdemu było dobrze nie jest łatwe, ale słuszne jak najbardziej. I prosta umowa społeczna co do porannych zakupów nie jest w żadnym stopniu spychaniem seniorów do grupy drugiej kategorii, więc teraz to ty poplynęłaś. Nie chodzi tu o uleglość czy "kładzenie uszu po sobie", tylko o czystą grzeczność, uprzejmość. Dlaczego miałabyś jej nie stosować? To oczywiste, że każdy może robić zakupy kiedy chce, co nie