Wpis z mikrobloga

Dlaczego warto uczyć się elektroniki? Dajcie znać w komentarzach dlaczego rozpoczęliście swoją przygodę z elektroniką. Kilka naszych argumentów znajdziecie w poniższym filmie.


@Forbot: jakoś na początku liceum poznałem gościa który miał trochę doświadczenia w elektronice. Ja wtedy ze 3-4 lata już programowałem i szukałem czegoś nowego bo ileż można w tym c++ siedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i jakoś tak wyszło że od słowa do słowa
@Forbot: No naprawić to tak średnio w dzisiejszych czasach, jak wszystko jest na SMD, mikroskopijne scalaki co trzeba pod lupą lutować. A jeżeli chodzi o hobby to w większości to podłączanie gotowych modułów do arduino. No powiem tak, jako sztuka dla sztuki to ok, ale nie jest to jakieś niewiadomo jak przydatne, tak jak kiedyś
@Forbot:

dlaczego rozpoczęliście swoją przygodę z elektroniką


Ja to jak typowy Janusz zamiast zanieść coś do naprawy sam zacząłem naprawić bo taniej. Oczywiście nie mając pojęcia na początku (dlatego efekty były różne ( ͡º ͜ʖ͡º) ). Później zacząłem się dokształcać w tym kierunku (m. in. z waszej strony www) złapałem bakcyla. Żałuje tylko że zawsze brakuje czasu bo mam kilka projektów rozgrzebanych:).
Bo jak byłem gowniakiem wydawało mi się że wystarczająco zaawansowana technologia to taka w sumie magia a elektronika była jedną z gałęzi a tak w ogóle to zaczęło się od wyjmowania magnesów że starych telewizorów i cewek kondensatorów i co tam jeszcze dalo się urwać zawsze chciałem wiedzieć co jest w srodku
@Forbot:
1. Jak byłam mała to wydawało mi się super ciekawe jak niektóre rzeczy wyglądają w środku
2. W gimnazjum przy podstawach to było tak fikcyjne, a wydawało się pożyteczne; ale po tym jak tata zaczął machać mi lampkami choinkowymi przed oczami i jeszcze mówiąc jak łatwo sobie zrobić krzywdę straciłam zapał
3. Krzyk taty/chłopaka/kuzyna/kogoś tam, że nie sprawdziłam wszystkich parametrów podłączając sprzęt do przedłużacza, ładowarkę od innego sprzętu do markowego
@Forbot: Ja poprosiłem Mikołaja pod choinkę o zestaw startowy arduino po tym jak spamowaliscie tu swoim rozdajo i nigdy nie udało mi się trafić a robię to bo chcę nauczyć dzieci (i siebie) jak działają sprzęty elektroniczne od środka, krok po kroku i tworzyć jakieś proste zabaweczki, czujniki, pierdółki :)

Narazie po jednej sesji z tym ustrojstwem udało mi się podłączyć diodę rgb i tact switch i zmieniać jej kolorki przyciskiem