Wpis z mikrobloga

@CudMalina:

I powrót do normalności zakończy pandemie i zagrożenie wirusem?

Nie, powrót do normalności przywróci normalność. A zagrożenie wirusem jest marginalne, przypominam - 0,2-03% IFR. I dobijanie ciężko schorowanych staruszków. Żadne kasandryczne bajania z kwietnia o zabójczym wirusie i przerażających skutkach ubocznych się nie sprawdziły. Żadne. Napisałbym "wyłącz TV, włącz myślenie", ale nie chcę wyjść na szura. A - przypominam że lockdownowe danse macabre nie przyniosło żadnego efektu nigdzie (poza azjatyckimi
@Dutch odnoszę się do tematu, który wrzucił op czyli szczepionki i postrzegania jej przez ludzi. To ty wrzucasz linki, które sugerują, że ludzie umierają na inne rzeczy niż covid i stąd nadmiar zgonów. Przecież to prawda i nikt nawet tego nie neguje. Umierają bo lekarze zajęci są covidem i przez to nie mogą poświęcić się pracy nad pacjentami onkologicznymi. Gdyby nadal poświęcali tyle samo czasu rakowi, to znowu byłoby w #!$%@? więcej
@Dutch: przewlekłe zapalenie jelita w typie wrzodziejacym. Gdybym dostała leki od razu, czyli w lutym - marcu, prawdopodobnie już bym zapomniała, że cokolwiek mi było. A przynajmniej nie wycienczylabym całego organizmu. Teraz gastrolog daje mi minimum 2 lata męczenia się żeby spróbować wyciszyć chorobę. Ale uważać już muszę zawsze.
A, jak odwołali mi wszystkie badania to lekarze rodzinni kazali brać ibuprom czy stoperan.
Okazalo się, że tych leków pod żadnym pozorem
@Dutch znam tę stronę, odsetek zgonów w stosunku do liczby ludności najwyższy na świecie jest w Belgii. Czy świadczy to o tym, że mają gorszą służbę zdrowia niż Indie? Czy może, że pandemia jest zmyślona? Bo moim zdaniem świadczy to ilości przebadanych osób i przyczyn zgonów, który jest o wiele większy w porównaniu z krajami gdzie większość ludzi od początku pandemii pewnie nawet lekarza na oczy nie zobaczyło.
@tomasztomasz1234: jedno sprawność służby zdrowia, inne sprawność w kontekście zmieniających się co miesiąc procedur i braku do tego warunkow. Idz z kaszelkiem do lekarza to Cie nie przyjmą bo izolatka zajęta, a mają jedną i muszą ją naturalnie co osobę dezynfekować, nie mówiąc o tym że każde leczenie czegokolwiek co wpisuje się w objawy covida musi być poprzedzone skierowaniem od lekarza rodzinnego na badanie i tak oto z jednej prostej wizyty